Michal Paška Hokej

Rozhodujúcu bitku prehrali až v predĺžení

Pre juniorov MHK 32 Liptovský Mikuláš sa dnes skončila extraligová sezóna. Vo štvrťfinále prehrali v rozhodujúcom stretnutí na ľade Nitry. Hráči spod Zobora rozhodli o svojom triumfe až v predĺžení.

Nitra dnešným víťazstvom 4:3 po predĺžení vyhrala v štvrťfinálovej sérii 3:2 na zápasy. Jej hráči sa tak tešili z postupu do ďalších, semifinálových bojov. Pre juniorov MHK 32 Liptovský Mikuláš bol dnešný zápas v Nitre posledným v aktuálnej sezóne.

Na nitrianskom ľade dnes išlo doslova o všetko. Domáci hráči mali raketový nástup a už po 16 sekundách prekonal Duchoňa v mikulášskej bránke Klobučník. Hostia neskladali zbrane a v závere úvodnej časti hry vyrovnávali po Matejkovom presnom zásahu.

V prostrednej tretine padol len jeden gól, do bránky Liptovského Mikuláša. Osemnásť sekúnd pred sirénou si ho na konto pripísal Piačka. Na 2:2 Liptáci vyrovnali vďaka Kandrovi v 43. minúte. O štyri minúty mali dôvod na radosť, keď ich do vedenia poslal Pawelski. Domáci hráči vyrovnali na 3:3 po presnom zásahu Rzavského počas presilovky.

Keďže od 51. minúty brankári na obidvoch stranách neinkasovali, prišlo na rad predĺženie. V ňom o všetkom po troch minútach rozhodol Kuzma, ktorý tak nitrianske farby poslal do semifinálových bo­jov.

HC Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0) Góly: 1. Klobučník (Trávniček), 40. Piačka (Klobučník, Buri), 51. Rzavský (Buri, Klobučník), 63. Kuzma (Klobučník, Trávniček) – 19. Matejka (Macík), 43. Kandra (Divok), 48. Pawelski. Rozhodcovia: Mullner, Výleta, Šefčík. Divákov: 666. Vylúčení: 5:5, navyše Macík 10. minút. **Nitra: Luley – Trávniček, Sucharda, Kuzma, Hrudík, Kováčik, Buri – Piačka, Kukla, Horňák, Schlentc, Tonhauser, Rzavský, Kluka, Klobučník, Púchovský. **Liptovský Mikuláš: Duchoň – Halaj, Sajko, Janči, Galko, Danko – Danko, Oravec, Matejka, Macík, Pawelski, Kandra, Divok, Čáni, Šinál, Stanko.

ilustračné foto: autor