Romana Buganová Iné športy

Rozlúčka s cyklistickou sezónou: Časovka družstiev už tento víkend

V priebehu nadchádzajúceho víkendu sa na Liptove koná ďalšie zaujímavé športové podujatie. Všetci cyklisti majú možnosť rozlúčiť sa s cyklistickou sezónou na Časovke družstiev. Novodobý štvrtý ročník sa bude konať už túto nedeľu.

Ilustračný obrázok k článku Rozlúčka s cyklistickou sezónou: Časovka družstiev už tento víkend
Zdroj: Dnes24.sk

Preteky, ktoré boli organizované pravidelne od roku 1991 do roku 2002 znovu prebudili k životu pred 4 rokmi. „Výnimočnosť pretekov je v tom, že tu nejde len o sily jednotlivca, ale o zohratosť celého tímu, pretože výsledok záleží od celkovej tímovej spolupráce,“ informoval organizátor pretekov Peter Klasovitý z cykloklubu Liptovský Mikuláš.

Ducha kolektívneho športu môžu v sebe nájsť troj alebo štvorčlenné družstvá na 26 kilometrovej trati, ktorá vedie od tunajšieho akvaparku cez kopec Potok a späť. „Veľkým ťahákom je podľa nás aj reprezentant a olympionik Matej Jurčo, ktorý bude na pretekoch takisto štartovať,“ dodáva Klasovitý. Pre všetkých zúčastnených bude pripravený chutný kotlíkový guľáš, pre víťazov medaily, poháre a rôzne vecné ceny. Na záver poteší aj tombola,

Súťažné kategórie:

Elite vekový priemer do 39 rokov pre cestné bicykle a čš
Master vekový priemer nad 40 rokov pre cestné bicykle a čš
Cross len pre horské, tekingové a crosové bicykle (bez obmedzenia šírky plášťa)
Mix zmiešané družstvá mužov a žien (podmienkou minimálne dve ženy na štarte)
Women dámska kategória pre ľubovolné bicykle
Časovka družstiev - cyklisticke preteky
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie