Michal Paška Futbal

Rozlúčka so sezónou Tatranu nevyšla

Druhá futbalová liga má po dnešných stretnutiach 33. kola sezónu za sebou. V záverečnom dueli si hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš zmerali sily s Podbrezovou. Liptáci skončili v tabuľke na desiatom mieste.

Po stredajšom prekvapujúcom víťazstve v Senci chcel Tatran verných fanúšikov potešiť aj s Podbrezovou. Prvú šancu ale mali hostia. V 13. minúte centroval Čekovský, Ďurčo vytláčal len s námahou. Ďalší nebezpečný center adresovali hráči Podbrezovej o dvanásť minút. Jeho autorom bol Kozička, Rusnák následnej mieril nad brvno.

V druhom polčase už diváci videli aj gólové korenie. Na ich sklamanie, góly strelili hráči Podbrezovej. V 52. minúte mohol skóre otvoriť domáci Šlosár, trafil len do obrancu. Podbrezová otvorila skóre v 64. minúte, na center Kožičku si najlepšie nabehol Rusnák a hlavičkou skóroval.

Na strane domácich mohol vyrovnať v 70. minúte Kubus, zblízka však neuspel. O päť minút sa Ďurčo zaskvel po šanci Rusnáka. O dve minúty už vyťahoval loptu zo siete, gól si pripísal Čekovský. Tatran znížil v samom závere po góle Angeloviča. Hostia si z Liptova zaslúžene odviezli všetky tri body.

**Peter Kurek, tréner Liptovského Mikuláša: **„Hostia boli herne určite lepší. Čo ma trocha mrzí je, že obidva góly sme dostali po našej zbytočnej strate v útočnej zóne súpera. Chlapcov môžem pochváliť, nastúpili sme v oklieštenej zostave. Mladí hráči, ktorí nastúpili, ukázali určitý potenciál. Majú perspektívu, len musia na sebe veľa pracovať.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŽP Šport Podbrezová 1:2 (0:0) Góly: **90. Angelovič – 64. Rusnák, 77. Čekovský. **Divákov: **210. **Rozhodovali: Korista – Hrčka, Jankovič. **Liptovský Mikuláš: **Ďurčo – Janec, Paděra, Popik (75. Angelovič), Horváth (67. Herčut), Rezer, Kubus, Líšivka, Moravčík, Balluch, Šlosár. **Podbrezová: **Palider – Betka, Minčič, Rusnák (83. Podio), Gemzický, Sedliak (78. Havrilko), Kožička, Tubonemi (73. Pančík), Čekovský, Snitka, Trnovec.