Tomáš Batiz Správy

Rozsiahla výstavba v Mikuláši: Kde pribudnú desiatky rodinných domov?

V meste Liptovský Mikuláš začnú tento rok stavať približne 80 rodinných domov, 60 domov by mali dokončiť. Prečítajte si ďalšie informácie.

Ilustračný obrázok k článku Rozsiahla výstavba v Mikuláši: Kde pribudnú desiatky rodinných domov?
Zdroj: Roman Oravec

Nové výstavby vyplývajú to z podkladov odboru územného rozhodovania a stavebného poriadku radnice. „Najrozsiahlejšia výstavba domov sa rozbehne v Stošiciach. V samotnom Liptovskom Mikuláši sú v rôznom štádiu prípravy či výstavby viaceré bytovky. V bytovom dome s polyfunkciou na Školskej ulici sa pripravuje 30 bytov, ďalších 40 bytov na Bellovej ulici,“ konkretizoval Ján Sokolský z kancelárie vedenia mesta Liptovský Mikuláš.

Bytová výstavba by mala pokračovať aj v časti Palúdzka, kde vydali územné rozhodnutie na štyri bytovky s 37 bytmi. V tejto časti mesta sú v rôznom štádiu prípravy či výstavby aj ďalšie bytové domy. „Tiež obchodné centrum s potravinami a obchodmi, ale aj polyfunkčný obytný súbor,“ uviedol Sokolský.

V štádiu územného konania je polyfunkčný komplex oproti akadémii ozbrojených síl, kde je podľa Sokolského navrhnutých šesť bytoviek s 248 bytmi. Z investičných projektov pôjde o výstavbu polyfunkčného objektu na Námestí mieru v pešej zóne, v ktorom pribudne päť bytov. Na Kamennom poli je naplánovaná prístavba k obchodnému centru.

Výrobné haly a sklady viacerých podnikov by mali pribudnúť na Priemyselnej ulici. „V Okoličnom pripravuje spoločnosť MTS stavebné úpravy a prístavbu priemyselnej budovy na výrobný objekt. Nový predajný a skladový areál má nachystaný aj spoločnosť Dekinvest SR,“ informoval Sokolský. Doplnil, že v Liptovskej Ondrašovej pribudne ďalší autosalón.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie