Ilustračný obrázok k článku Rudolf Pado vyzýva: Voľby sú dňom, keď vás politici potrebujú
Zdroj: Dnes24.sk

Rudolf Pado vyzýva: Voľby sú dňom, keď vás politici potrebujú

Rudolf Pado, kandidát na primátora mesta Liptovský Mikuláš, vyzýva všetkých občanov mesta Liptovský Mikuláš k účasti vo voľbách.

Tlačové správy
Tlačové správy

Rudolf Pado vyzýva: Voľby sú dňom, keď vás politici potrebujú

Rudolf Pado, kandidát na primátora mesta Liptovský Mikuláš, vyzýva všetkých občanov mesta Liptovský Mikuláš k účasti vo voľbách.

Ilustračný obrázok k článku Rudolf Pado vyzýva: Voľby sú dňom, keď vás politici potrebujú
Zdroj: Dnes24.sk

Vážení spoluobčania,

dovoľte mi, aby som Vám, nielen z pozície kandidáta na primátora mesta Liptovský Mikuláš, ale aj z pozície celý život aktívneho človeka, adresoval nasledovné osobné posolstvo:

Prešlo len štvrťstoročie od doby, kedy sme povinne stáli pred volebnými miestnosťami a na výber sme mali jedinú stranu. Dnes je to deň, počas ktorého môžete práve Vy – občania, voliči, akéhokoľvek politika poslať, raz a navždy, do politického dôchodku a do volených funkcií presadiť nových schopných a slušných ľudí, ktorí boli doteraz dlhodobo ignorovaní, ohováraní a podceňovaní. Práve vo volebný deň sa môže naplniť biblické – prví budú poslední a poslední budú prví.

Nevyhovárajte sa, prosím, na to, že niet z čoho vyberať. Nie je to pravda. Nikdy v tomto meste nebola ponuka politických názorov a koncepcií tak pestrá a vzájomne kontrastná. Nikdy nebola taká šanca poslať dlhoročných poslancov v jednotlivých mestských častiach do politického dôchodku a zvoliť si aj nového primátora, ako je dnes.

Ak by som si mohol želať niečo pri padajúcej hviezde, želal by som si zmenu, zmenu zdola. Generačnú a hodnotovú výmenu v tomto meste. Šancu pre nových ľudí, alternatívne pohľady, koncepcie a vízie. Svet, v ktorom nebudeme tak inflačne používať slová ako nedá sa, nepodarí sa, takto to nikto nerobil … , svet odvahy, kde občan nie je vyprázdnené oslovenie voliča, ale človek.

Dajme šancu ľuďom, ktorí majú v sebe kúsok M. C. Sklodowskej, M. Kopernika, Galileo Galilea, M. L. Kinga, Matky Terezy … V histórii totiž platí, že buď dejiny vytvárate alebo sa stanete ich obeťou.

Vážení spoluobčania,

volebný deň je azda jediným dňom v roku, počas ktorého je Vaša moc absolútna. A ten, kto sa trasie, sú politici.

V tento jediný deň v roku sa politici a ich volebné štáby potia od zúfalstva, do noci sledujú vývoj volebných výsledkov, v obave, či ich ľudové hlasovanie posunie do politických funkcií, ktoré im umožnia disponovať mocou. Mnohí z nich sú vazalmi politických strán a sponzorov, ktorí ako hyeny v šere čakajú na to, či a v akej miere sa bude rozdeľovať povolebná korisť.

Vstúpil som do tohto politického zápasu ako slobodný občan v slobodnej krajine, a takým ostanem aj po akomkoľvek volebnom výsledku. Tento výsledok budem rešpektovať.

K tomuto kroku som sa odhodlával do poslednej chvíle. Nemám za sebou žiadne volebné štáby, bohatých sponzorov, nesľubujem Vám krajšie zajtrajšky, zelenšiu trávu a viac slnečných dní, sľubujem Vám iba zmenu vo vnímaní politiky – nie ako cesty k moci ale cesty k službe.

Slogan „Činy namiesto slov“ nie je frázou pre volebný čas, je to moje životné krédo. Vidím oázy tam, kde iní vidia púšte a vidím to, čo iní nechcú – zo strachu, pohodlnosti, úplatnosti, farizejstva – vidieť.

Dovoľte mi, aby som túto výzvu ukončil slovami írskeho filozofa, štátnika a teoretika politiky Edmunda Burkeho: „Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.“ Zúčastnite sa volieb a spravte z tohto mesta lepšie miesto pre život.

(PR) – Za obsah zodpovedá objednávateľ tejto tlačovej správy. Jeho názory sa nemôžu spájať so stanoviskami a postavením siete portálov Global 24.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín