Slávka Kellová Iné športy

Ružomberok postupuje do tretej ligy

Po 22. kole stolnotenisovej 4. ligy je už definitívne rozhodnuté, že ŠKST Ružomberok C postupuje do 3 ligy. Druhé Iľanovo síce svoj zápas vyhralo, ale Ružomberčanov už nedobehne.

Tretia Lokca utŕžila debakel 16:2 v Dolnom Kubíne. Istým zostupujúcim je Liptovský Mikuláš A. Rabča ešte musí čakať kto vypadne z 3 ligy.

VÝSLEDKY 22. kola:

IĽANOVO A – ĽUBEĽA A 11:7 RABČA B – NÁMESTOVO B 10:8 DOLNÝ KUBÍN A – LOKCA A 16:2 HRUŠTÍN A – ZUBEREC A 9:9 TVRDOŠÍN A – ORAV. LESNÁ A 10:8 ŠKST C – L.MIKULÁŠ A 12:6

7. liga

Aj 7. liga mala na programe posledné kolo. Už istý postupujúci Vitalit B Liptovký Hrádok vyhral na stoloch Dúbravy vysoko 4:14. Suverénne posledná Lipotvská Porúbka nedokázala ani v poslednom kole ani remízovať. Tentokrát prehrala na stoloch Bobrovca C 12:6 a teda zaslúžene vypadáva do 8 ligy. 3. miesto nakoniec patrí Závažnej Porube B, keď v poslednom kole predbehla Dúbravu a aj Ľubeľu D, ktorá prehrala na stoloch Iľanova D 12:6.

VÝSLEDKY ZÁPASOV:

IĽANOVO D – ĽUBEĽA D 12:6 P. ĽUPČA B – SŠ LM B 12:6 ŠKST LM B – Z. PORABA B 2:16 BOBROVEC C – L. PORÚBKA B 12:6 L. PETER A – JAMNÍK B 11:7 DÚBRAVA A – VITALIT B 4:14

8. liga

Aj v poslednom 17. kole 8. ligy si postupujúci Vitalit C z Liptovského Hrádku udržal neporaziteľnosť, keď na domácich stoloch porazil Jamník C 13:5. Posledné dve priečky patria Veternej Porube. Je dobré, že táto súťaž je v prvom rade o mladých nádejách, z ktorých môžu v budúcnosti byť dobrí pingpongisti. V každom mužstve sú totiž aspoň dvaja hráči, ktorí by mohli nasledovať sľubnú stolnotenisovú budúcnosť.

VÝSLEDKY 17. KOLA:

V. PORUBA B – IĽANOVO E 4:14 Z. PORUBA C – DÚBRAVA B 13:5 N. BOCA B – VITALIT D 16:2 VITALIT C – JAMNÍK C 13:5 V. PORABA A – SMREČ. ŽIAR B 5:13