Pavol Tomčík Šach

Šachisti Liptovskej šachovej školy: Svoju silu predvedú v boji o slovenské majstrovské tituly

V aquaparku neďaleko Liptovského Mikuláša uvidia Liptáci najlepších mládežníkov v šachu z celého Slovenska. Liptovská šachová škola má, prirodzene, najvyššie ambície.

Ilustračný obrázok k článku Šachisti Liptovskej šachovej školy: Svoju silu predvedú v boji o slovenské majstrovské tituly
Zdroj: Dnes24.sk

V dňoch 18. – 25. apríla 2015 privíta Liptov mladých šachistov z celého Slovenska. V aquaparku, v katastri okresného mesta, budú súťažiť o slovenské majstrovské tituly:

kategória chlapci

  • do 8,10,12, 14,16 a 18 rokov

kategória dievčatá

  • do 8,10,12,14,16, 18 a 20 rokov

Juraj Ivan – Liptovská šachová škola: Organizačný tím očakáva vo všetkých kategóriách viac ako 250 hráčov a viac ako 100 trénerov, vedúcich výprav a rodičov. Mladí hráči budú bojovať o právo účasti reprezentovať Slovensko na najvýznamnejších mládežníckych súťažiach v tomto roku Majstrovstvách sveta, Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách Európskej únie. Okrem samotnej súťaže organizátori pripravili niekoľko sprievodných akcií. Veľkej obľube sa teší Živý šach, jedinečné predstavenie rytierov v dobovom oblečení v podaní Liptovskej šachovej školy, šermiarov a účastníkov majstrovstiev Slovenska.

V príjemnom prostredí medzi Nízkymi a Vysokými Tatrami sa zídu mladí šachisti v tomto roku ešte raz a to 25. – 28. júna 2015 na 8. ročníku Detského šachového festivalu mládeže LIPTOV 2015. Je to najväčšie medzinárodné mládežnícke podujatie na Slovensku, na ktorom sa pravidelne zúčastňujú hráči z 8 až 10 krajín Európy a USA. Pre mnohých mladých šachistov je to prvé stretnutie so zahraničnými hráčmi a zároveň je to veľmi vhodná príprava pre reprezentantov Slovenska na MS, ME a MEU mládeže v šachu.

Autor: Pavol Tomčík st. Foto: Juraj Ivan

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie