Sirota majstrom Liptova veteránov v squashi

4. ročník Majstrovstiev Liptova veteránov v squashi spoznal svojho víťaza. Po bojoch v základných skupinách sa do hlavného pavúka prebojovalo 8 najlepších hráčov. A v poradí už 8. kolo Liptovskej squashovej ligy ročníka 2010/2011 prinieslo prekvapeni

Slávka Kellová

V semifinále veteránov na seba narazili dvojice Peter Sirota – Peter Belluš a Stanislav Málik – Marian Samaš. Pomerne hladko do finále postúpili Málik so Sirotom. Vo finálovom zápase favorit turnaja Peter Sirota potvrdil papierové predpoklady a po víťazstve 3:1 na sety obhájil veteránsky titul z minulého roku. Zaujímavý a vyrovnanejší zápas v boji o 3. miesto zahrali medzi sebou Belluš so Samašom, po ktorom sa z bronzovej pozície tešil Samaš.

Výsledky Majstrovstiev Liptova veteránov:

  1. Peter Sirota
  2. Stanislav Málik
  3. Marián Samaš

Vo víťaznom ťažení 8. kola Liptovskej squashovej ligy pokračuje Pavol Belluš, ktorý má po tomto turnaji na konte 7 víťazstiev z 8 odohraných turnajov a výraznejšie si tak upevnil priebežné prvé miesto v lige. S rovnakým počtom bodov a skóre sa o tretie miesto podelili Adrián Kapina a Peter Belluš. Do konca súťaže zostávajú posledné 2 turnaje a boj o medailové umiestnenia sa zúžil už na menší počet hráčov.

**Výsledky 8. kola na prvých miestach: **

  1. Pavol Belluš 8 bodov, skóre +41
  2. Patrik Solár 7b, +17

3.-4. Peter Belluš 6b, +8, 3.-4 Adrián Kapina 6b, +8 5 . Dávid Kúdora 6b, +5

**Priebežné výsledky ligy na prvých miestach: **

  1. Pavol Belluš 63 bodo
  2. Adrián Kapina 46b
  3. Partik Solár 42b

Zápasy 9. kola Liptovskej squashovej ligy sa odohrajú 21. mája 2011. Začiatok súťaže je naplánovaný na 8:30–9:00.

foto: PB

Tento článok nie je možné komentovať.