Skvelá Liptáčka Petra Vlhová: Vyhrala Svetový pohár v Aspene

Korisťou slovenského zjazdového lyžovania sa stal sobotňajší finálový slalom Svetového pohára. V americkom Aspene vyhrala Petra Vlhová a Veronika Velez-Zuzulová skončila štvrtá.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Skvelá Liptáčka Petra Vlhová: Vyhrala Svetový pohár v Aspene
Zdroj: TASR

Fantastickú jazdu 1. kola finálového slalomu Svetového pohára predviedla v sobotu Petra Vlhová.Slovenská lyžiarka sa usadila na čele súťaže v americkom Aspene o 3 stotinky pred Švédkou Fridou Hansdotterovou a o sedem pred domácou superfavoritkou Mikaelou Shiffrinovou. Veronika Velez-Zuzuzlová sa zaradila hneď za pódiové pozície so stratou 14 stotín.

Prekvapila Shiffrinová

Prvé kolo bolo teda prísľubom dramatického rozuzlenia súťaže, ktorej po prvej polovici prekvapujúco nedominovala Shiffrinová. Dvadsaťdvaročná Američanka má skvelú fazónu a pred poldruha rokom v Aspene vytvorila svetový rekord v odstupe na druhú pretekárku v slalome SP (+3,07). Vtedy si to „odniesla“ druhá Velez-Zuzulová, ale teraz Slovenky minimálne v 1. kole predviedli, že na záver tejto sezóny, v ktorej je už všetkom podstatnom rozhodnuté, sú dôstojné súperky pre držiteľku malého glóbusu SP.

Skvelý úspech

Vlhová zdolala vlastne obe ženy, ktoré si ukoristili slalomové trofeje tento rok a vlani. Impozantným spôsobom, keď v horných dvoch tretinách agresívnou jazdou držala rytmus a v dolnom „zatvorenom“ spáde bola jasne najlepšia. Jazdu vygradovala štýlom šampiónky a od druhého medzičasu na ňu Shiffrinová podstatne stratila. Naopak, Zuzulovej tradične sedeli dynamické úseky a po druhom meraní mala najlepší priebežný čas, na pomery pretekov priepastných 32 stotín pred Vlhovou. Lenže potom je dvakrát ušla lyža do širšieho oblúku a stratila takmer poselkundy.

Zdroj: TASR

Odporúčame