Skvelé premiérové zákroky Hollého nestačili: Liptáci s ôsmou prehrou v rade

Zverenci Pavla Paukovčeka neuspeli na ľade Zvolená, ktorému podľahli 2:4.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Skvelé premiérové zákroky Hollého nestačili: Liptáci s ôsmou prehrou v rade
Foto: Magdaléna Nahalková / Zdroj: MHK32 Liptovský Mikuláš

Zvolen začal aktívne. Už v druhej minúte sa ocitol v dobrej príležitosti Obdržálek, ale voľný z dvoch metrov nepokoril brankára Hollého. Postupne ožili aj hostia, v ôsmej minúte zblízka poslal puk do žŕdky Langhammer. Viac sa však korčuľovalo, dlho sa hralo bez prerušenia a šancí bolo ako šafranu. Za zmienku stála do prestávky iba strela Kytnára švihom, pri ktorej sa gólman Liptákov poriadne natiahol.     

Živšia druhá časť

V druhej tretine predviedli oba tímy oveľa živší hokej. Najprv mali dobré možnosti domáci. Pred Hollým neuspeli Matis, Bokroš, Coffman, Fekiač a Šišovský. V polovici stretnutia mohol otvoriť skóre z brejku Langhammer, vzápätí sa naskytlo prečíslenie Zvolenčanom, no Kytnár neposlal puk ponad betón brankára. V 37. minúte predviedli hostia ukážkovú akciu na jeden dotyk. Langhammer zľava prihral napravo Hunovi, ktorý pohotovo našiel v strede Števuliaka a ten bez prípravy zakončil – 0:1. Odpoveď hokejistov spod Pustého hradu prišla o dve minúty neskôr v presilovke o dvoch hráčov. Hraško z kruhu bližšie k stredu útočného pásma prestrelil Hollého a vyrovnal na 1:1. Tesne pred druhou prestávkou mohli Liptáci opäť ísť do vedenia, ale sólový nájazd Rudolf Huna nevyužil.       

Prevaha domácich

Začiatok tretej tretiny patril Zvolenu. Najprv Šišovský netrafil puk pred odkrytou svätyňou L. Mikuláša, mrzieť ho to však nemuselo, pretože v 43. minúte sa presadil spoza protihráča bekhendom Kytnár – 2:1. Domáci boli pri chuti, často útočili a strieľali. Vyplatilo sa. Na 3:1 totiž zvýšil po dobrej práci v predbránkovom priestore znovu pohotový Kytnár. Až po tomto zásahu hostia na chvíľu ožili, ale do vyloženej príležitosti sa nedostali. O drámu sa napokon postaral v 55. minúte strelou od modrej v početnej výhode Kurali – 3:2. V závere Liptáci odvolali brankára, no medzi opustené žrde sa trafil Špirko a uzavrel skóre na 4:2.

“O výsledku veľa napovedala druhá tretina. V nej sme išli do zbytočného vylúčenia v troch proti piatim a domáci nás za to potrestali vyrovnávajúcim gólom. Hneď na to sme mali čistú šancu, ale nevyužili sme ju. Hráme v oklieštenej zostave bez troch útočníkov. Napriek tomu chlapci podali vo Zvolene solídny výkon, preto nás mrzí, že sme nezískali aspoň bod, na ktorý sme v tomto zápase siahali,” zhodnotil po stretnutí Pavol Paukovček, tréner Liptákov.

HKM Zvolen – MHk 32 L. Mikuláš 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

  • Góly: 39. Hraško (Michal Chovan), 43. Kytnár (Hraško, Šišovský), 47. Kytnár (Michal Chovan, J. Kováčik), 60. Špirko – 37. Števuliak (Ru. Huna, Langhammer), 55. Kurali (R. Suchý).

Odporúčame