Tomáš Batiz Vodný slalom

Skvelý výkon Halčina: Vodák z Liptova s parádnym výsledkom na Svetovom pohári

Slovenský kajakár Martin Halčin predviedol skvelý výkon v rámci 2. kola Svetového pohára v nedeľňajšom finále K1. Rodákovi z Liptova ušlo len o vlások pódiové umiestnenie.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý výkon Halčina: Vodák z Liptova s parádnym výsledkom na Svetovom pohári
Zdroj: TASR

Halčin mal pódium na dosah, na prvom medzičase mal náskok, na dvanástej bránke však dostal penalizáciu, ktorá ho v konečnom zúčtovaní stála najlepšiu trojku.

„Trošku ma mrzí ťuk, mohlo to byť lepšie. Ak by mi však niekto povedal pred pretekmi, ako to dopadne, bol by som rád. Veľmi ma teší, že sa to podarilo aspoň Andrejovi. Stalo sa iba druhýkrát v histórii, že sme boli dvaja kajakári vo finále. Je to poďakovanie divákom a Andrejovo víťazstvo je fantázia,“ tešil sa z úspechu Slovenska Halčin.

Slovenský kajakár Andrej Málek triumfoval v rámci 2. kola Svetového pohára v nedeľňajšom finále K1. Málek dosiahol hneď dva úspechy. Nielen, že vylepšil svoje doterajšie maximum (bronz z ME 2015), ale pre Slovensko vybojoval prvé víťazstvo v K1 mužov v histórii. „Vnímam to najmä zo svojho pohľadu, som rád, že mi sadla jazda tak ako mala a vyšlo to. Dúfam, že ma to naštartuje a v ďalších pretekoch budem sebavedomejší,“ povedal Málek.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie