Slafkovský v Čunove, Kaliská a Martikán v Liptove

Presne o 20 dní 6. septembra 2011 sa v Čunove začnú majstrovstvá sveta vo vodnom slalome. Slovenskí reprezentanti začali so záverečnou fázou prípravy na tento vrchol sezóny.

Michal Paška Vodný slalom
Michal Paška Vodný slalom

Slafkovský v Čunove, Kaliská a Martikán v Liptove

Presne o 20 dní 6. septembra 2011 sa v Čunove začnú majstrovstvá sveta vo vodnom slalome. Slovenskí reprezentanti začali so záverečnou fázou prípravy na tento vrchol sezóny.

Ten bude ešte okorenený tým, že okrem medailí sa na ňom budú najlepším rozdávať aj miestenky na vodnoslalomárske súťaže v rámci budúcoročných Hier XXX. olympiády v Londýne.

Po úspešnom vystúpení vo finále Svetového pohára v Prahe-Troji nezostali slovenskí slalomári oddychovať, ale pustili sa hneď do tréningu." Z Prahy som si odskočil na jeden deň domov do Liptovského Mikuláša. V pondelok som ešte trénoval v našom kanáli, od utorka už som v Čunove," informoval agentúru SITA Alexander Slafkovský, ktorý si v českej metropole vypádloval svoje prvé individuálne víťazstvo na vrcholných pretekoch v kariére.

Tento týždeň je v čunovskom areáli Divoká voda vyhradený oficiálnym tréningom pred svetovým šampionátom. Kanál si prišla vyskúšať prakticky celá svetová špička. „Je toho tu dosť, máme vyhradený kanál iba na dve päťdesiatminútové tréningové jednotky denne. Potom ešte jazdím na tichej vode, idem na bicykel, využívam lezeckú stenu. Ešte je do majstrovstiev dosť času na doladenie formy. Na víkend pôjdem domov a od pondelka sa nám tu v Čunove začína reprezentačné sústredenie,“ dodal Alexander Slafkovský.

Druhé zlato pre slovenskú výpravu v Troji vybojovala kajakárka Elena Kaliská. Tá si zvolila iný postup. „Z Prahy som išla do Liptovského Mikuláša cez Bratislavu. V pondelok som si bola vyzdvihnúť novú loď. Je presnou kópiou tej starej. Tento týždeň sa budem pripravovať v našom liptovskom kanáli, do Čunova pôjdem až na budúci týždeň,“ predostrela svoj tréningový plán na najbližšie dni dvojnásobná olympijská víťazka. „V tréningoch už neexperimentujem. Viem, čo potrebujem, aby som bola dobre pripravená. Ešte stále kombinujem tréningy na vode s kondičnými cvičeniami. Dôležité pre mňa je, že som zdravotne v poriadku,“ pokračovala skúsená rodáčka zo Zvolena. Prvenstvo vo finálových pretekoch Svetového pohára ju príjemne prekvapilo. „V pražskom kanáli treba veľa pádlovať. Čakala som skôr útok Nemiek alebo Rakúšanky Corinny Kuhnleovej. Víťazstvo samozrejme teší, ale už som dosť skúsená na to, aby som ostala nohami na zemi. Tie dôležité preteky sú ešte len pred nami,“ pridala Elena Kaliská.

Michal Martikán finálové preteky Svetového pohára v Prahe vynechal. „V Čunove bude na majstrovstvách sveta úplne iná voda ako v Troji. Štart v pretekoch pre mňa z hľadiska prípravy naozaj nemal žiadny zmysel. Bol som celý minulý týždeň v Čunove. Kanál bol takmer prázdny, mohol som si vyskúšať nekonečné množstvo kombinácií rôznych prejazdov, dokonca pri rôznom prietoku vody. Teraz som doma v Mikuláši, na budúci týždeň pôjdem opäť do Čunova, kde máme reprezentačný zraz. Všetko ide tak, ako má,“ neskrýval spokojnosť jeden z najúspešnejších vodných slalomárov svetovej histórie. Aj on bude na MS štartovať v novej lodi. „Mám pripravenú presnú kópiu tej starej a takisto budem mať nové pádlo, ktoré je typovo rovnaké so starým. Dúfam, že sa mi bude s novým výstrojom dariť,“ uzavrel Michal Martikán.

zdroj, foto: SITA, Gabriel Lipták

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Magazín