Tomáš Batiz Futbal

V šlágri 19. kola zvíťazili hráči Pohronia nad Liptovským Mikulášom a upevnili si vedenie v II. lige.

Ilustračný obrázok k článku Šláger kola o prvé miesto II. ligy: Napínavom zápase uspelo Pohronie nad Tatranom

Líder 2. futbalovej ligy FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa zvíťazil v šlágri 19. kola doma nad druhým Liptovským Mikulášom 2:1 a v tabuľke na neho zvýšil náskok už na 6 bodov.

Liptáci sa ujali vedenia v 14. minúte, po tom čo sa po štandardnej situácii presadil v pokutovom území hlavou Bartoš. Odpoveď domácich prišla ešte do prestávky, keď v 41. minúte vyrovnal z pokutového kopu Tesák. Ten istý hráč mohol poslať Pohronie o pár sekúnd aj do vedenia, ale jeho hlavička skončila tesne nad.

Domáci mali ukážkový vstup do druhého polčasu. Už v 48. minúte ich poslal do vedenia Abrahám. Tatran mohol vyrovnať v záverečných minútach, ale po zakončení Vaclíka sa už skóre nezmenilo.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:1)

• Góly: 41. Tesák (z 11 m), 48. Abrahám – 14. Bartoš. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Blahút, Kondrlík, Pelegríni – Janec, Gerát, Andrič, ČK 86. Pelegríni (Pohronie), 1300 divákov.