Tomáš Batiz Hokej

Slová chvály na adresu Liptáka Sukeľa, tréner Országh: Som rád za takýchto hráčov!

Matúšovi Sukeľovi sa v drese Slovanu Bratislava darí. Dôkazom toho sú aj slová trénera Vladimíra Országha.

Ilustračný obrázok k článku Slová chvály na adresu Liptáka Sukeľa, tréner Országh: Som rád za takýchto hráčov!
Zdroj: TASR

Matúš Sukeľ patril v minulej sezóne medzi najlepších hráčov MHk 32 Liptovský Mikuláš. Od novej sezóny však talentovaný útočník už oblieka dres HC Slovan Bratislava. Rodák z Liptova sa v silnej konkurencii nestratil, práve naopak, keď svojimi výkonmi sa postupne prepracoval k tým najproduktívnejším hráčom.

Jeho snahu ocenil, po poslednom víťazstve „belasých“ na domácom ľade, aj tréner Vladimír Országh. „Prvý mesiac sa trošku oťukal s ligou, no teraz rastia od zápasu k zápasu,“ povedal tréner HC Slovan Bratislava.

„Poctivo na sebe pracuje. Ja som rád za takýchto chlapcov, ktorí chcú niečo dosiahnuť a robia pre to všetko,“ vyjadril sa smerom k Sukeľovi Vladimír Országh.

Matúš Sukeľ nastúpil v tejto sezóne na 16 zápasov, v ktorých zaznamenal sedem bodov za štyri góly a tri asistencie. Rodák z Liptovského Mikuláša sa naposledy strelecky presadil práve v poslednom zápase Slovanu, keď svojim gólom prispel k výhre Bratislavčanov nad Červená hviezdou Kchun-lun 4:3 po predĺžení. „Škoda gólu v závere, ale som rád, že sme napokon získali dva body. Hostia boli nepríjemní, ale napokon sme zaslúžene vyhrali. Som rád, že ťaháme sériu troch víťazstiev, verím, že v nej budeme pokračovať,“ zhodnotil po zápase Sukeľ.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie