Slávka Kellová Hokej

Stretnutie s Bardejovom: Skutočne hviezdny záver

V utorok nastúpili hokejisti Liptovského Mikuláša na domácom ľade proti Východniarom z Bardejova. Po neustálom doťahovaní sa súperov, si však Liptáci pripravili pre divákov skutočne hviezdny záver.

Ilustračný obrázok k článku Stretnutie s Bardejovom: Skutočne hviezdny záver

Prvých desať minút zápasu neprinieslo asi stovke divákov žiadnu strelecú lahôdku, až kým za hostí ako prvý neskóroval Radim Valchař (0:1). O dve minúty neskôr zopakoval koncovku svojhu spoluhráča Erik Piatak (0:2).

Domácim tímom to však neotriaslo a v 12. minúte zakončil sám presnou strelou Maroš Piatka (1:2).

Druhá časť hry sa niesla v znamení domáceho tímu. Liptáci sa pekne dotiahli na Bardejovčanov po góloch Martina Pawelského v 22. minúte a Radoslava Macíka v 29. minúte (3:2). Záver druhej tretiny si však predsa len nenechali ujsť hostia a skóre vyrovnali na 3:3, pri čom im pomohol Ľubomír Sabol v 33. minúte.

Domáci v úvode tretej tretiny zápasu nenechali nič na náhodu a cez Patrika Kubáňa natiahli výsledok na 4:3. Tak ako úvod aj záver zápasu patril Liptákom, ktorí si pre divákov pripravili skutočne hviezdny záver. V posledných sekundách sa nezmýlil Kuric a od modrej trafil prázdnu bránu hostí.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 46 Bardejov 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Palko – Mezovský, Kledrowetz, Holiga, Janči, Kandra, Sajko – Bartík, Piatka, Macík – Kuric, Mravec, Poliaček – Kubáň, Matejka, Kubovčík – Čáni, Pawelski, Pekarčík

HC 46 Bardejov: Marton – Valetnín, Polaček, Krčula, Gajdoš, Mojdis, Tkáč, Šimo, Mihalič – Stríž, Sabol, Baláž – Jasovský, Bochňa, Hričina – Jokeľ, Piatak, Gmitter – Knap, Česelka, Valchař

ilustračné foto: Majo Eliáš