Tomáš Batiz Hokej

Suchý v Mikuláši pokračovať nebude: Skúsený obranca ukončil kariéru

Vedenie Liptovského Mikuláša sa musí poobzerať po ďalšom obrancovi. Slovenský hokejový obranca Radoslav Suchý ukončil aktívnu kariéru.

Ilustračný obrázok k článku Suchý v Mikuláši pokračovať nebude: Skúsený obranca ukončil kariéru
Foto: Peter Handzuš

Pri hokeji však zostal a prijal ponuku HK Poprad pôsobiť ako asistent trénera pri juniorskom tíme. „Už to smerovalo ku koncu kariéru a možnosť ostať pri hokeji a pôsobiť ako tréner som uvítal,“ priznal.

Uplynulé dve sezóny odohral v drese Liptovského Mikuláša a hoci bol platnou súčasťou mužstva, myšlienky na koniec kariéry boli čoraz častejšie. „Už dlhšie to k tomu smerovalo. Minulé 2–3 sezóny som si už uvedomoval aj vek, prišli aj nejaké zdravotné problémy, pre ktoré som vynechal zápasy. V nedávnych sezónach som bol, údajne, najstarší obranca v profesionálnych súťažiach, takže už bolo načase skončiť“ poznamenal s úsmevom.

Vo veku 43 rokov sa mu naskytla príležitosť vrátiť sa do materského Popradu, v ktorom pôsobil vo viacerých etapách kariéry. Aj ponuka z vedenia klubu ujať sa juniorského tímu prispela k rozhodnutiu ukončiť kariéru. „Určite áno. Možnosť zostať pri hokeji som uvítal. V Poprade sa do mládeže angažuje aj primátor mesta a mne je veľmi sympatická vízia, s akou chce formovať trénerské tímy. Myšlienka mať jedného odborníka s licenciou a popri ňom kolegu so skúsenosťami z praxe je podľa mňa správna.“

Vedenie klubu s ním vtedy prestalo počítať, v kádri pre neho nebolo miesto. Zo srdcu blízkeho pôsobiska odchádzal zo zvláštnymi pocitmi, staré krivdy však už patria minulosti. „Neriešime to. Vtedy som z Popradu odišiel bez toho, aby mi ktokoľvek povedal dôvody môjho odchodu. Bolo to zvláštne, ale nezaoberám sa tým a myslím už na to, čo ma čaká. Veľmi sa teším na novú výzvu,“ priznal Suchý.

Za 20 rokov v profesionálnom hokeji získal mnoho zaujímavých zážitkov, medzi ktorými však niektoré vyčnievajú. „Pre mňa bola vždy najviac reprezentácia. Preto sú pre mňa najkrajšími momentmi medaily z MS, účasť na olympiáde či šampionátoch. Ale silné zážitky mám aj z ďalších fór, napríklad NHL. Do najprestížnejšej súťaže som sa presadil aj napriek tomu, že som nebol draftovaný. To sa nepodarí hocikomu. Navyše sa tak stalo v čase, keď sme my Európania ešte stále mali akýsi terč na chrbte a hráči zo Severnej Ameriky po nás poľovali. Ku skvelým zážitkom radím aj viaceré zápasy v NHL, najmä v play off alebo keď všetkých 20-tisíc divákov vo Phoenixe prišlo v bielych tričkách. To bolo úžasné,“ dodal Radoslav Suchý.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie