Tomáš Batiz Vodný slalom

Svetový pohár sa vracia na Slovensko: Na divokej vode sa predstavia aj Liptáci

Svetový pohár vo vodnom slalome sa po šiestich rokoch vrátil do Bratislavy. Na divokej vode nebudú chýbať ani mikulášske lode.

Ilustračný obrázok k článku Svetový pohár sa vracia na Slovensko: Na divokej vode sa predstavia aj Liptáci
12
Galéria

Areál vodných športov v Čunove privíta cez víkend 2. kolo tohtosezónneho programu SP. Slovenská reprezentácia bude štartovať v totožnom zložení ako v olympijskom kanáli v Lee Valley, teda Alexander Slafkovský, Matej Beňuš a Michal Martikán v C1, Jakub Grigar, Andrej Málek, Martin Halčin (K1), Jana Dukátová, Elena Kaliská, Eliška Mintálová (K1) a Soňa Stanovská, Monika Škáchová, Emanuela Luknárová (C1).

Minulý týždeň vo Veľkej Británii dosiahol najlepší výsledok Matej Beňuš, keď v olympijskom kanáli obsadil piate miesto. Na dobrý výsledok by rád nadviazal aj pred vlastnými fanúšikmi. Podľa jeho slov predpoklady na to budú: „Kanál je trochu iný, žiadalo by sa trochu zrekonštruovať ho, ale stále je dobrý. Mne vyhovuje, najmä pretože som doma. Je dosť rýchly, väčšina pretekárov jazdí na pomalšej vode a potom nestíha robiť technické veci na takej rýchlej vode ako je tu. Naopak, my sme na to zvyknutí.“

Beňušove ambície tradične siahajú k medailovým umiestneniam, no uvedomuje si, že skutočné preteky s cieľom na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu odštartujú až v druhej polovici sezóny. „Vždy chcem predviesť maximum, dôležité je, aby som bol spokojný s výkonom. Budem rád, keď skončím na pódiu. Celý rok však všetci smerujeme k septembru. V Londýne som sa rozprával s kolegami z Nemecka a Británie, ktorí majú nominačné preteky natiahnuté na celú sezónu, a niektorí ani neprišli a časujú formu až do Merkkleebergu či Prahy,“ dodal strieborný medailista z Ria 2016.

Začiatok sezóny vyšiel kajakárke Eliške Mintálovej. Po desiatej priečke z ME v Pau si zopakovala finálovú účasť aj v Lee Valley, keď skončila dokonca šiesta. „Je to super, trochu som prekvapená, že sa mi tak darí. Nevnímam to však, že som v súčasnosti najlepšia. Je iba úvod sezóny a stať sa môže čokoľvek. V Bratislave by som rada zopakovala finále a potom sa uvidí. Samozrejme, nedávne úspechy mi zachutili, komu by nie,“ uviedla Mintálová.

FOTO: Majstrovstvá Slovenska vo vodnom slalome v Čunove
12
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie