Svetový pohár vodákov v Prahe: Medzi favoritmi aj liptovské lode!

Po vyše dvojmesačnej prestávke vyplnenej olympijskými hrami v brazílskom Riu de Janeiro sa v piatok opäť rozkrúti kolotoč Svetového pohára Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF).

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Svetový pohár vodákov v Prahe: Medzi favoritmi aj liptovské lode!
Foto: Tomáš Batiz

Vodní slalomári z celého sveta sa tentoraz zídu v pražskej Troji, aby zabojovali o cenné body do výsledného poradia prestížnej súťaže. Na divokej vode sa predstaví aj Marko Mirgorodský, strieborný pretekár z majstrovstiev Európy juniorov. “Budeme sa snažiť ísť čo najlepší jazdu, aby som bol s ňou hlavne spokojný. Bude to náročné, pretože na “sveťákoch” je tá úroveň naozaj vysoká. Vydám zo seba to najlepšie a verím, že sa prebojuje do finále,” povedal Mirgorodský.

Svetový pohár bez Halčina

České kolo vodnoslalomárskeho seriálu sa uskutoční bez kajakára Martina Halčina. “Prvýkrát nedokončím sezónu pre zranenie. Výsledky MRI ukázali vážnejšie poškodenie ramena, než som si pôvodne myslel a tak som nútený vynechať záverečné kolá Svetového pohára. Mrzí ma, že som tento rok nesplnil ani jeden z cieľov ktoré som si vytýčil. Momentálne sa budem venovať regenerácii a plánovaniu prípravy na budúcu sezónu. Verím, že z celej situácie vyťažím čo najviac a do budúceho roku vstúpim silnejší ako kedykoľvek predtým,” vyznal sa na svojom facebookom profile Halčin.

Uspeje Grigar?

Po nevydarených majstrovstvách Európy juniorov, kde 19-ročný Lipták skončil na 5. mieste, bude chcieť zabojovať o cenný kov na pražskej vode. “Uvidíme, sú aj také dni, keď vám niečo nevyjde. Na pretekoch v Prahe sa budem chcieť zajazdiť čo najlepšie,” povedal Grigar.

SLOVENSKÁ VÝPRAVA V TROJI

  • K1M: Andrej Málek, Jakub Grigar (LM), Matúš Hujsa
  • C1M: Alexander Slafkosvký (LM), Matej Beňuš, Marko Mirgorodský (LM)
  • K1Ž: Jana Dukátová, Elena Kaliská (LM), Michaela Haššová (LM)
  • C1Ž: Simona Maceková (LM), Simona Glejteková, Soňa Stanovská
  • C2: Ladislav a Peter Škantárovci, Pavol a Peter Hochschornerovci, Tomáš Kučera – Ján Bátik (LM)
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame