Tankodrom na Štefánikovej: Radnica prezradila, kedy chce rekonštruovať

Obyvateľov bytoviek na Štefánikovej ulici trápi už niekoľko rokov zlý stav príjazdovej cesty pred hlavné vchody.

Tomáš Batiz

Obyvatelia vnútroblokov na Štefánikovej ulici trápi už niekoľko rokov nežiadúci stav príjazdovej cesty k obytným domom. Mikulášska radnica na teraz daný problém aspoň čiastočne vyriešila tým, že väčšie diery zaplnila štrkom. „O stave tejto vnútroblokovej komunikácie vieme. Tento rok bola opravená technológiou Patchmatic, ale z dlhodobého hľadiska je potrebná zásadná rekonštrukcia,“ skonštatovala Viktória Čapčíková, hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš.

Ako ďalej poznamenala Čapčíková, radnica bude dané cestné komunikácie rekonštruovať v roku 2019 ako veľkoplošnú opravu.

V kritickom stave je aj chodník na Štefánikovej ulici, ktorý by sa mal dočkaj potrebnej inovácie v priebehu budúceho roka. „Oprava chodníka je súčasťou projektu Vnútromestskej cyklotrasy za zamestnaním, na ktorej prvú etapu (ul. Štefánikova od stanice – Rachmaninov nám.) sme už získali financie z eurofondov a realizácia sa začne čoskoro,“ upresnila Čapčíková.

Podľa mikulášskej hovorkyne je tento úsek chodníka taktiež pripravený na opravu a žiadosť o eurofondy vedenie mesta už podalo. „Čakáme na vyhodnotenie a veríme, že keďže bola podporená 1. etapa, budeme úspešní aj pri tejto etape s termínom realizácie v roku 2019,“ dodala Čapčíková.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk