Tomáš Batiz Futbal

Tatran čaká dôležitý zápas: Doma privíta Trebišov

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš ťahajú sériu prehier. Prerušiť ju budú môcť v domácom zápase proti poslednému Trebišovu.

Ilustračný obrázok k článku Tatran čaká dôležitý zápas: Doma privíta Trebišov
Zdroj: Tomáš Batiz

V 12. kole II. futbalovej ligy sa proti sebe stretnú MFK Tatran Liptovský Mikuláš a Slavoj Trebišov na štadióne v Liptovskom Mikuláši. Stretnutie sa odohrá 5.10.2019 o 15:00.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš odohral v 11. kole zápas v Petržalke. Domáci naskočili do zápasu aktívnejšie a už v 25. minúte viedli rozdielom dvoch gólov, keď sa v 22. minúte presadil Horník, ktorého v 25. minúte nasledoval Almási. Liptáci dokázali odpovedať až v 36. minúte zásluhou Kucharčíka, no o tri minúty sa domáci opäť dostali do dvojgólového vedenia po presnom zásahu Pirosku. Tesne pred koncom prvého polčasu sa hosťom predsa len podarilo znížiť, keď sa hlavou presadil osamotený Gerát.

Liptáci po zmene strán naskočili na trávnik aktívne a v 51. minúte sa podarilo vyrovnať stav zápasu Stašovi. Aktivitu hostí zastavil vylúčený Kucharčík v 59. minúte a Liptáci tak dohrávali desiati. Petržalka tesne pred koncom stretnutia dokázala streliť víťazný gól, o ktorý sa postaral Almási a prípísala si tak do tabuľky plný bodový zisk.

Slavoj Trebišov odohral svoj posledný ligový zápas na vlastnom štadióne proti Skalici. Rozhodca už v 42. minúte poslal pod sprchy Gmittera a Skalici sa ešte do konca polčasu podarilo streliť dva góly. Najprv sa Haša presadil z pokutového kopu v 45. minúte a v rovnakom sa mu podaril ešte jeden presný zásah. V druhom dejstve sa podarilo domácim znížiť, keď sa v 59. minúte presadil Ilinjo. Hostia si svoje víťazstvo nenechali ujsť. V 77. minúte zvýšil na 1:3 Pospíšil a na konečných 1:4 upravil v 84. minúte Šebesta. Trebišov je v tabuľke na poslednom šestnástom mieste s tromi bodmi.