Tomáš Batiz Šport

Tatran s dôležitým víťazstvom: V dohrávke zdolal Poprad

Futbalisti Liptovského Mikuláša zdolali v dohrávke na domácom ihrisku Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Tatran s dôležitým víťazstvom: V dohrávke zdolal Poprad

Tatran zaznamenal veľmi dôležité víťazstvo vzhľadom k tomu, že ešte ho čaká náročný boj v boji o záchranu. V dohrávanom stretnutí 19. kola sa Liptovský Mikuláš postaral o menšie prekvapenie, keď zdolal druhý tím súťaže z Popradu 1:0.

Bezgólový prvý polčas

Oba tímy začali zápas aktívne a diváci mohli vidieť viacero veľmi pekných útočných akcií. Už v druhej minúte mohli ísť domáci do vedenia, keď sa k dlhej prihrávke na hranici pokutového územia dostal Staš, no jeho technické zakončenie letelo tesne ponad bránu. Hostia postupne zvýšili aktivitu, no okrem individuálnej akcie Šestáka v 16. minúte si vážnejšiu príležitosť vypracovať nevedeli, navyše v 33. minúte musel z trávnika odísť zranený Zošák a Popradčania tak prišli o dôležitého hráča.

Gólový zásah Ondreka

Mužstvá začali v druhom polčase veľmi opatrne, no Liptáci postupne zvyšovali aktivitu a svojmu súperovi hrozili najmä nebezpečnými protiútokmi. V 59. minúte mohol hostí do vedenia poslať pok Kukoľovom centri Šašinka, ale jeho zakončenie bolo nepresné. Otvoriť stav zápasu sa v 71. minúte podarilo napokon Liptovskému Mikulášu. Ondrek si potiahol loptu pred pokutové územie a ľavou nohou nedal Malecovi žiadnu šancu. Najväčšiu šancu Popradu na vyrovnanie mal v 87. minúte rýchly Šesták, ktorý v obrovskej príležitosti netrafil bránu.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Poprad 1:0 (0:0)

• Góly: 71. Ondrek
  • MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Šimún, Očenáš, Janec, Poremba, Staš (74. S. Andrić), Lišivka, Čery, D. Andrić (67. Bellás), Kucharčík, Ondrek (84. Papaj)
  • FK Poprad: Malec – Maťaš, Hric, Palša, Kica, Kopúnek, Medak, Šesták, Zošák (33. Jančo (83. Holiš)), Kukoľ, Horváth (59. Ša­šinka)