Tomáš Batiz Futbal

Tatran sa takmer postaral o prekvapenie: Slovan rozhodol až v predĺžení

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš odohrali vyrovnaný zápas s favorizovaným ŠK Slovan Bratislava. "Belasí" o svojom víťazstve rozhodli až v nadstavenom čase.

Ilustračný obrázok k článku Tatran sa takmer postaral o prekvapenie: Slovan rozhodol až v predĺžení
9

Favorizovaný Slovan proti druholigistovi z Liptova nemal spočiatku očakávanú výraznú územnú prevahu. Za prvú 15-minútovku vyslal mimo bránky súpera dve strely a rozohrával jeden rohový kop. V 19. minúte pohrozili hostia. Lopta sa dostala po priamom kope k voľnému Kucharčíkovi, jeho hlavička však smerovala nad. Napokon ako prví udreli hostia. V 33. minúte po priamom kope Dragan Andrič pohotovo preloboval vybiehajúceho Greifa a lopta sa pomaly dokotúľala do ľavého dolného rohu bránky.

Po zmene strán gólovú hlavičku striedajúceho Šporara vyrazil Šavol. Slovinec oživil hru Slovana a výsledkom bol v 55. minúte vyrovnávajúci gól Savičeviča pomedzi nohy padajúceho brankára. V 66. minúte Chouchomis vystrelil na bránu, Šavol vyrazil loptu pred Vitteka a ten nastrelil ľavú žrď. O dve minúty sa gólovo presadil aj kapitán Slovana a dostal svoj tím do vedenia. V 80. minúte rozohral rohový kop Halgoš a Očenáš vyrovnal hlavou skóre. Po troch minútach hry sa opäť gólovo presadil Vittek – 3:2. Gólová prestrelka pokračovala a tri minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 3:3 Kotora. Napokon v nastavenom čase o víťazstve obhajcu trofeje rozhodol Šporar.

Slovan Bratislava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:3 (0:1)

• Góly: 55. Savičevič, 68., 83. Vittek, 90.+ Šporar – 33. D. Andrič, 80. Očenáš, 87. Kotora.
  • Slovan: Greif – Čikoš, Laczkó, Božikov, Chouchoumis – Nono (28. Savičevič), De Kamps (46. Šporar) – Čavrič, Van Haaren (86. Droppa), Hološko – Vittek
  • Liptovský Mikuláš: Šavol – Ondrek, Očenáš, Kucharčík, Janec -Čery (68. Papaj), Poremba, Lišivka, Kotora – D. Andrič (77. Bellás), Halgoš (86. Staš)