Michal Paška Futbal

Tatran v Lučenci prehral vyhratý zápas

Žreb štrnásteho kola druhej futbalovej ligy proti sebe dnes postavil LAFC Lučenec a MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Po záverečnom hvizde rozhodcu sa z výhry 2:1 tešili domáci futbalisti.

V Lučenci ale všetko mohlo byť úplne inak a domov sa mohli vracať s úsmevom na tvári hráči MFK Tatran. Za dve hrubé chyby zaplatili tvrdú daň a tak sa zo zisku troch dôležitých bodov v stretnutí tímov z dna tabuľky tešil Lučenec.

„Bol to klasický príklad toho, ako sa dá prehrať vyhratý zápas. Po góle Rezera sme sa dostali do vedenia, domáci vyrovnali ešte do polčasu po našej veľkej chybe. Aj druhý gól Lučenca padol po našej veľkej chybe,“ nemal dôvod na spokojnosť tréner Mikulášanov Peter Kurek.

Podľa trénera podali jeho zverenci v prvom polčase výborný výkon. Zle nehrali ani po zmene strán. „Mali sme vyhrať. Lučenec bol za celý zápas možno trikrát pri našej bránke a dal dva góly…,“ smutne skonštatoval Peter Kurek.

LAFC Lučenec – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:1) Góly: 37. Opiela, 66. Beňo – 22. Rezer. Rozhodoval: Jaška. **Žlté karty: **Petráň, Pyrka, Kulík – Latiak, Memiševič, **Červená karta: Kulík (Luečnec). **Divákov: **410. **MFK Tatran: Šavol – Kmeť, Šupej, Karadzič, Šlosár (75. Gejdoš), Bezák (10. Kočan, Líšivka (70. Memiševič), Paděra, Rezer, Latiak, Labaška.

ilustračné foto: autor