Michal Paška Futbal

Tatran z Moldavy vezie dôležité tri body

V stretnutí dvanásteho kola druhej futbalovej ligy podľahla Moldava nad Bodvou dnes na domácom trávniku MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:3. Dva góly Mikulášanov strelil Šlosár (na fotografii vpravo).

V súboji mužstiev z dna tabuľky zaznamenali hráči Liptovského Mikuláša veľmi dôležité víťazstvo. Do vedenia sa dostali po krásnej akcii Šlosára. Do polčasu mohli vyhrávať aj dvojgólovým rozdielom – priamy kop Latiaka skončil na tyčke, z nej sa lopta odrazila k Paděrovi, ktorý trafil opäť do tyčky!

Po prestávke sa Moldave, aj s obrovskou podporou rozhodcov, podarilo vyrovnať. Tatran sa nevzdával, odmenou bol druhý gól Šlosára, ktorý z 25 metrov trafil krásne do vinkla a poslal svoje farby opäť do vedenia. Potom sa po chybe zaskvel parádnym zákrokom Šavol, nohami vyrazil šancu domáceho hráča z piatich metrov. Na konečných 1:3 upravil z brejku Kočan.

Nečudo, že pár minút po záverečnom hvizde rozhodcu vládla v kabíne Liptovského Mikuláša veľká radosť. „S výkonom i výsledkom som veľmi spokojný,“ netajil pre www.mikulas24.sk tréner MFK Tatran Peter Kurek.

„Naše víťazstvo je zaslúžené. Všetci podali nadpriemerné výkony, za čo chcem hráčom poďakovať. Domáci hrali technicky veľmi dobre, okrem iného sa nám podarilo eliminovať ich výškovú prevahu,“ skonštatoval tréner, ktorý zápas v Moldave označil za ukážkový na ihrisku súpera.

FK Bodva Moldava nad Bodvou – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:3 (0:1) Góly: 53. Labun (z pok. kopu) – 23. a 74. Šlosár, 84. Kočan. **Žlté karty: 50. Dyjan, 74. Nakamura, 90. Pavlovič – 10. Šupej, 20. Padera, 37. M. Bezák, 60. Lišivka. **Rozhodovali: **Ihring – Rendko, Jankovič. **Divákov: 640 **MFK Tatran: **Šavol – Kmeť, Šupej, Karadzič, Kapláň, Bezák (58. Rezer), Líšivka, Paděra, Šlosár, Latiak (79. Moravčík), Memiševič (66. Kočan).

ilustračné foto: autor