Pavol Tomčík Šport

Tenis: Víťazom 30. ročníka mikulášskeho turnaja "Peter Open" René Oberuč

Mesto Liptovský Mikuláš a Liptovský tenisový klub usporiadali už 30. ročník tenisového turnaja v dvojhrách Peter Open. Hlavnej kategórie mužov a seniorov sa zúčastnilo až 26 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Tenis: Víťazom 30. ročníka mikulášskeho turnaja "Peter Open" René Oberuč

V hlavnej kategórií porazil René Oberuč Pavla Balážika, pričom Balážik nevyužil tri matchpointy za stavu 9:6 v rozhodujúcom supertajbrejku. Hrala sa aj súťaž útechy, tú vyhral Tomáš Droppa. Turnaj na druhý deň pokračoval mládežníckymi kategóriami. I v tejto časti bola výborná účasť – 29 súťažiacich. Kompletné výsledky vám prinášame pod týmto textom.

2. Matúš Prokop

„Najmladším účastníkom turnaja bola sedemročná Lucia Krevová a najstarším hráčom bol 71-ročný Marián Poláček.Všetkým účastníkom ďakujeme a tešíme sa na stretnutie koncom prázdnin na memoriáli Karola Česala,“ dodal Stanislav Lisý, hlavný organizátor podujatia spoločne s Jánom Šmeringaiom.

Na snímke zľava: René Oberuč a Pavel Balážik