Správy

Testovanie v Liptovskom Hrádku: Kde všade budú odberné miesta?

Aj v mestečku na Liptove vrcholia prípravy na celoplošné testovanie. Samospráva zriadila celkom šesť odberných miest.

Ilustračný obrázok k článku Testovanie v Liptovskom Hrádku: Kde všade budú odberné miesta?
Zdroj: TASR/František Iván

Mesto Liptovský Hrádok počíta v rámci plánovaného celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 so zriadením šiestich odberných miest. V pondelok zasadal krízový štáb mesta, jeho členovia si rozdelili úlohy na zabezpečenie technického, priestorového, hygienického a bezpečnostného vybavenia miestností. Samospráva o tom informuje na oficiálnej webovej stránke.

„Postupujeme podľa manuálu, ktorý je vydaný. V pondelok sme si spolu s kolegami z mestského úradu a zástupcom ozbrojených síl prešli všetky odberné miesta. Boli zmapované, v rámci prevádzkového poriadku sa ešte k nim bude vyjadrovať regionálny úrad verejného zdravotníctva. Predpokladáme však, že všetko bude v poriadku,“ povedal primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

Dve odberné miesta budú v mestskej športovej hale a v kultúrnom dome, jedno v športovom komunitnom centre a v kultúrnom dome v Dovalove. „Za každé odberné miesto bude zodpovedná konkrétna osoba z mestského úradu. Situáciu budeme priebežne kontrolovať a monitorovať,“ poznamenal primátor. Zdôraznil, že testovať nechceli v priestoroch základných škôl, keďže na prvom stupni stále trvá vyučovanie.

„Priestory, ktoré sú určené na testovanie, sú dostatočne veľké a dajú sa v nich zabezpečiť všetky hygienické opatrenia, vrátane dobrého vetrania či samostatného vstupu a výstupu,“ doplnil Tréger.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie