Tomáš Batiz Správy

To snáď ani nie je máj: Mikulášsky okres s výstrahou pred dažďom i povodňami

Hoci dátum by mal naznačovať rozkvitnutú a slnečnú jar, realita za oknami je trošku iná. Sychravé počasie pokračuje a meteorológovia vydali hneď dve výstrahy.

Ilustračný obrázok k článku To snáď ani nie je máj: Mikulášsky okres s výstrahou pred dažďom i povodňami
Zdroj: TASR

Pred tým než vyrazíte z domu, siahnite pre istotu po dáždniku. V našich končinách úraduje sychravé počasie a najnovšie pribudli i výstrahy od meteorológov.

Odborníci zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústave (SHMU) vydali pre okres Liptovský Mikuláš výstrahu tretieho stupňa pred povodňou z trvalého dažďa. Tá platí od stredy do piatkového rána.

,,Vzhľadom na nasýtenie povodí spadnutými zrážkami a predpokladanými ďalšími trvalými zrážkami v úhrne 60 – 100 mm predpokladáme vzostup až výrazný vzostup vodných hladín na tokoch s dosiahnutím a prekročením vodných stavov zodpovedajúcich stupňom PA," upozorňujú odborníci.

Rovnako platí výstraha pred dažďom a to hneď druhého stupňa od dnešného rána do piatka do 6:00 hod. ,,V okrese Liptovský Mikuláš sa ojedinele, najmä na severných návetriach hôr, očakáva výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 60 – 100 mm," konkretizuje SHMU.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie