Pavol Tomčík Futbal

Tomáš Staš: v noci boli myšlienky kadejaké, s úvodným hvizdom to opadlo

Stretnutie 11. kola druhej futbalovej ligy medzi domácim Liptovským Mikulášom a Podbrezovou bolo premiérovým v seniorskom drese pre 17-ročného dorastenca MFK Tatran Tomáša Staša.

Ilustračný obrázok k článku Tomáš Staš: v noci boli myšlienky kadejaké, s úvodným hvizdom to opadlo

I keď tento strednopoliar prehre Liptákov so železiarmi napokon nezabránil (1:2, pozn. autora), za svoj výkon sa rozhodne hanbiť nemusí. Tomášovi sme po stretnutí položili niekoľko otázok.

Máš za sebou prvý „veľký“ seniorský zápas, ako si spokojný so svojim výkonom?
Súťaž áčka je predsa len o niečo kvalitnejšia, a tak som určite so svojim výkonom spokojný. Som rád, že tréner Vavrovič vložil do mňa dôveru a na zápas ma postavil.

Máš stále len 17 rokov, aké pocity si prežíval pred stretnutím?
Určite som pociťoval stres. V noci som mal kadejaké myšlienky, či ten zápas zvládnem alebo nie.

Hovorí sa, že tréma opadne s úvodným hvizdom rozhodcu. Bol to aj tvoj prípad?
Áno, je to aj môj prípad. Prvým hvizdom a prihrávkou som to zo seba striasol a zrazu som bol uvoľnený.

Hneď v úvode si sa mohol uviesť aj gólom, ale nevyšlo to.
Veru mohol. Zle som však vystrelil a lopta trafila hráča.

V 70. minúte ťa vystriedal Christu, mal si toho na prvýkrát už dosť?
Je pravda, že sily mi už ubúdali, ale myslím, že aj bez striedania by som to ešte pár minút vydržal.

Ako hodnotíš smolnú prehru 1:2?
Určite naštve každého fanúšika, keď bojujeme a pár minút pred koncom dostaneme gól na 1:2. Ťažko sa mi tieto nepríjemné pocity opisujú.

12. pokus o prvú výhru v sobotu

Družstvo trénera Romana Vavroviča má po tretine súťaže na svojom konte tri body za tri remízy a osem prehier. Nelichotivé postavenie v tabuľke (posledná – 12. priečka, pozn. autora) síce takmer určite ostane v platnosti aj po najbližšej sobote, prípadná výhra Mikulášanov nad silným Sencom by však v tábore MFK Tatran mohla napraviť chuť do jedla. Uvidíme..

Sobota (5.10.) MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK SFM Senec 14:30