Tomáš Batiz Správy

Tradičná Veľká noc v Pribyline: VIDEO a FOTO priamo z miesta!

Stovky návštevníkov zavítajú každoročne počas veľkonočných sviatkov do Múzea liptovskej dediny v Pribyline. Nebolo tomu inak ani tento rok.

Ilustračný obrázok k článku Tradičná Veľká noc v Pribyline: VIDEO a FOTO priamo z miesta!
4
Galéria

Pribylinský skanzen láka nielen ukážkami remeselnej zručnosti ľudových výrobcov či prechádzka skanzenom, ale aj tvorivé dielne, ochutnávky z tradičnej ľudovej kuchyne či folklór. Tento rok sa k rozmanitému programu Sviatkov jari pridalo i priaznivé počasie.

„Snažili sme sa pripraviť pestrý program. Máme výrobcov, ktorí sa zaoberajú všakovakými remeslami a spracovaním rôznych materiálov. Boli tu výrobcovia kraslíc, prútikov, košikárov a mnohých ďalších,“ priblížila vedúca Národopisného múzea v Liptovskom Hrádku Martina Mäsiarová.

Návštevníci pribylinského skanzenu si počas sobotňajšej prehliadky pochutnali na tradičnej ľudovej kuchyni, chlapci si mohli odniesť korbáč a pripraviť sa na šibačku. Záujemcovia sa odfotili pod veľkonočným stromom alebo si pozreli ukážky prípravy pôstnych a sviatočných jedál. „Dnes sme pripravovali rezance s tvarohom, s makom a tiež polievku z údeného mäsa so slepou kurou, čo je typické liptovské jedlo,“ povedala Mäsiarová.

Akciu zorganizoval Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s Liptovským múzeom v Ružomberku a Národopisným múzeom v Liptovskom Hrádku.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie