Futbal

Trenčania rozstrieľali Liptákov: Hetrikom sa blysol Njegoš Kupusovič

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v 8. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa nad MFK Liptovský Mikuláš presvedčivo 5:2.

Ilustračný obrázok k článku Trenčania rozstrieľali Liptákov: Hetrikom sa blysol Njegoš Kupusovič
8
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Trenčania začali aktívne a už v 4. minúte mohol otvoriť skóre Bainovič, Luksch však loptu letiacu pod brvno vyrazil na roh. Obranu hostí zamestnával najmä agilný Azango. Po štvrťhodine hry si Luksch s jeho strelou poradil, no v 34. minúte po krídelnej akcii Nigérijčana poslal Trenčín do vedenia Kupusovič. Hostia krátko na to vyrovnali zásluhou Geráta po priamom kope Šveca.

Mohlo by vás zaujímať

O minútu neskôr však Trenčín opäť viedol, keď Azango našiel v šestnástke Kupusoviča a ten pohotovou strelou prekonal Lukscha. V úvode druhého polčasu domáci pokračovali v ofenzívnom uragáne. Tučný po odrazenej strele upravil na 3:1.

V 57. minúte Kupusovič zavŕšil hetrik, keď prehodil vybiehajúceho Lukscha.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

V záverečnej štvrťhodine sa strelecky presadili striedajúci hráči. Soares zvýšil na 5:1 a konečný výsledok stanovil Voško.

Sumár

AS Trenčín – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 5:2 (2:1)
Góly: 34., 40. a 57. Kupusović, 50. Tučný, 75. Soares – 39. Gerát, 77. Voško. Rozhodoval: Glova, ŽK: Pirinen
Trenčín: Iliev – Yem, Pirinen, Stojsavljevič, Madu (78. Kozlovský) – Lavrinčík (69. Kmeť), Bainović, Hollý (78. Ibrahim) – Tučný (68. Soares), Kupusović (84. Letenay), Azango
L. Mikuláš: Luksch – Krčík, Šindelář, Flak (17. Káčerík), Pavúk (88. Matoš) – Václavik (67. Staš), Gerát – Pinte, Bielák, Švec (88. Diviš)– Andrič (67. Voško)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.