Tomáš Batiz Správy

Tri obce Mikulášskeho okresu, ktoré dopadli najlepšie: Výsledky súťaže o NAJ obec Slovenska

Hlasovanie je ukončené a my poznáme výsledky. Ktorá obec získala titul najkrajšej a ako dopadli tie z nášho okresu?

Ilustračný obrázok k článku Tri obce Mikulášskeho okresu, ktoré dopadli najlepšie: Výsledky súťaže o NAJ obec Slovenska
Zdroj: TASR

Portál Slovakregion vyhodnotil súťaž „NAJ mesto a obec Slovenska 2019“. Ľudia mohli za svojich favoritov hlasovať od apríla do konca októbra. Teraz poznáme výsledky.

Ako sme vás už na našom portáli informovali, ziskom titulu za mestá sa môže hrdiť Trnava. Liptovský Mikuláš skončila na 8. priečke.

Čo sa obcí týka, triumf spomedzi 2789 zapojených dedín sa ušiel Smižanom so 16 882 hlasmi. Na druhom mieste sa umiestnila Nižná Olšava (15 667 hlasov) a trojicu najlepších uzatvára Ortuťová (15 302 hlasov). A ako dopadli tri najvyššie umiestnené obce z Mikulášskeho okresu?

Do TOP 100 sa dostali dve obce. Liptovské Kľačany skončili na 13. mieste, Jamník obsadil 23. priečku. Važec je až na 397. mieste.

Ako uvádza portál, oficiálne verejné odovzdávanie cien prebehne v januári 2020 na výstavisku Incheba v Bratislave počas výstavy ITF Slovakiatour. Ďalší ročník súťaže odštartuje 1. apríla 2020 o 12:00.

V priloženej fotogalérii nájdete krásne jesenné zábery z Liptovského Mikuláša a okolia, ktoré nacvakali samotní čitatelia!

Foto: ilustračné

FOTO: Jesenné zábery Liptovského Mikuláša a okolia
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie