Romana Buganová Iné športy

Tri športové podujatia naprieč Liptovom zožali úspech: 123athlon zavŕšil cross triatlon na Mare, VIDEO

V priebehu letných prázdnin sa na Liptove opäť uskutočnila séria troch športových podujatí, ktoré spájala myšlienka triatlonu. Organizátori sú s priebehom 123athlonu nadmieru spokojní!

Ilustračný obrázok k článku Tri športové podujatia naprieč Liptovom zožali úspech: 123athlon zavŕšil cross triatlon na Mare, VIDEO
Foto: Romana Buganová / Zdroj: Dnes24.sk

Uplynulý víkend v Liptovskom Trnovci vyvrcholila záverečným pretekom CROSS TRIATLON obľúbená séria 123athlon. Účastníci si vyskúšali kombináciu 500m plávania v Liptovskej Mare, 14,5km na horskom bicykli po poliach a lúkach a 5km behu po lúke a prašnej ceste. Organizátori tento pretek považujú za veľmi vydarený. „O atraktivite preteku nás presvedčil najmä počet účastníkov, ktorý bol takmer 200 pretekárov, za čo sme vďační a veríme, že o rok ich bude ešte viac. Takisto velmi teší pochvala od Slovenskej triatlonovej únie,“ prezradil člen organizačného tímu Michal Velner.

Novinka CROSS DUATLON prekvapila

Novinkou v sérii podujatí 123athlon bola organizácia vlastného duatlonu. Kým počas predošlých ročníkov bol do série zapojený dlhoročný duatlon v Žiarskej doline, tento rok sa vlastný horský duatlon uskutočnil na Maline Brde. Vôľa organizátorov bola urobiť sériu športových eventov naprieč Liptovom a cyklistickú 4,5km trasu po asfaltovej ceste z Hrabova na Malino Brdo, doplnil beh do kopca na ďalších troch kilometroch. „Účasť na duatlone bola neočakávane vysoká, na to, že sme to organizovali po prvýkrát je to výborné, sme maximálne spokojní,“ vysvetil Velner.

Účasť na NIGHTRUNE vysoká

Nightrun je ideálne podujatie na prvý súťažný beh v živote bežca. Má len 5km okruh, ktorý môžu tí, čo vládzu, zvládnuť aj dva krát, čím si trasu predĺžia na 10km. Počet bežcov z roka na rok stúpa a v podobnom trende to pokračovalo i tento rok. „Účasť bola naozaj výborná! Pomaly sa budeme musieť zamýšľať, že kde budeme tých ľudí na námestí dávať, ale aj tento ročník nám ukázal niektoré drobnosti, ktoré treba ešte do budúceho ročníka doladiť,“ dodal jeden z organizátorov Michal Velner.

V organizačnom tíme vládne spokojnosť

S celou sériou sú organizátori spkojní. „Učite nás teší to, že na každom podujatí sme mali viac účastníkov, ako po minulé roky. Sme radi, že ľudia na Liptove majú záujem o šport a chcú športovať. Boli by sme ale určite radšej keby bolo viac ľudí prihlásených na celú sériu, nakoľko v ženskej kategórii série sme mali len jedno dievča,“ zhodnotil na záver Velner.

Kompletné výsledky 123athlonu

Krátka ukážka z CROSS TRIATLONU
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie