Trpká prehra Liptákov v Košiciach: Richard Rapáč to povedal bez servítky!

Na košickom ľade sa našim hokejistom nedarilo. Po zápase výkon Liptákov veľmi otvorene zhodnotil útočník Richard Rapáč.

Ilustračný obrázok k článku Trpká prehra Liptákov v Košiciach: Richard Rapáč to povedal bez servítky!
Foto: Magdaléna Nahalková

Síce s cenným bodom za prehru po predĺžení, ale zároveň nespokojní boli po prehre (1:2 po predĺžení) v Košiciach hokejisti Liptovského Mikuláša. Taktickým výkonom podporeným pevnou defenzívou nedovolili domácim viac ako jeden gól, no trúfali si na lepší výsledok, než dosiahli. V čase, keď im do konca základnej časti zostáva odohrať dvanásť zápasov, sú v zóne barážového ohrozenia a uvedomujú si nutnosť získavať body.

Liptáci vedeli, že hrať otvorenú partiu by sa na košickom ľade nevyplatilo. Preto bola dôležitá defenzíva, taktika založená na pozornom bránení vyústila do zisku jedného bodu. Hosťom ho zaistila remíza 1:1 v riadnom hracom čase. Druhý bod získali domáci, o ktorých víťazstve rozhodol v predĺžení David Pacan.

,,Košičania môžu byť radi za toto víťazstvo, lebo sme im ho darovali. Obrovské hrubé chyby, ktoré sme spravili, sa na tejto úrovni nesmú stávať. Bojujeme, stojí nás to obrovské množstvo síl, ale po zápase cítime smútok. Body, ktoré nám unikajú, nás môžu posunúť do baráže a určite ju nechceme hrať," poznamenal útočník Richard Rapáč, ktorý dosiahol jediný strelecký úspech svojho tímu, no gól by rád vymenil za viac bodov do tipsportligovej tabuľky.

,,Nechali sme na ľade všetko. Je mi ľúto, že niektorí jednotlivci k tomu pristupujú tak, ako pristupujú. Hrať baráž však nie je zábava. My sa teraz nepozeráme na tímy okolo nás ako Nové Zámky či Žilina. Jednoducho nesmieme strácať body trebárs v Detve ako v minulom zápase. Vtedy mi bolo priam do plaču. Po víťazstve nad Zvolenom sme si asi mysleli, že hráči Detvy sa zdolajú sami. Tak to však nefunguje," dodal Rapáč.

Zdroj: TASR

Odporúčame