Správy

Turisti v Nízkych Tatrách potrebovali pomoc: V akcii boli záchranári aj vrtuľník

Turistka v Nízkych Tatrách sa počas túry zranila. Nutný bol zásah záchranárov, žena skončila v nemocnici. Pomoc potreboval aj muž, ktorému prišlo nevoľno.

Ilustračný obrázok k článku Turisti v Nízkych Tatrách potrebovali pomoc: V akcii boli záchranári aj vrtuľník
Zdroj: Horská záchranná služba

V utorok prijala Horská záchranná služba žiadosť o pomoc pre slovenskú turistku (65). V blízkosti Priehyby v Nízkych Tatrách si počas túry poranila ľavý členok a nebola schopná samostatne pokračovať, informuje o tom HZS na sociálnej sieti.

Skončila v mikulášskej nemocnici

„Na pomoc jej odišli záchranári HZS z Oblastného strediska Nízke Tatry, ktorí zranenej žene poskytli neodkladnú prvú pomoc. Nosidlami ju po ošetrení transportovali na Bielu púť, odkiaľ pokračovali terénnym vozidlom do nemocnice v Liptovskom Mikuláši, kde bola pacientka odovzdaná do rúk lekárom,“ informuje HZS.

V rovnakom čase prijala Horská záchranná služba žiadosť o pomoc pre slovenského turistu (25), u ktorého nastali zdravotné problémy – kŕče, sťažené dýchanie a vracanie. Nachádzal sa na zeleno značenom turistickom chodníku v blízkosti Chaty gen. Milana Rastislava Štefánika.

V akcii posádka VZZS

„O súčinnosť bola požiadaná posádka VZZS z Banskej Bystrice, ktorá vzala na palubu horského záchranára a spoločne leteli k pacientovi,“ pokračuje HZS s tým, že pri zranenom bol za pomoci navijaku vysadený záchranár HZS, následne lekár VZZS a spoločne muža vyšetrili, poskytli mu prvú pomoc a podali medikamentóznu liečbu.

Po ošetrení a príprave na letecký transport bol pacient v trojrohej sedačke za pomoci navijaku spoločne s lekárom evakuovaný z terénu. Leteckí záchranári turistu následne transportovali do nemocnice.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie