Romana Buganová Kultúra

Umenie ticha si užilo plné námestie: Kasprzyk zložil Mikulášanom krásny kompliment, VIDEO

Poriadnu oslavu vystrojili v Liptovskom Mikuláši pri príležitosti 55. výročia pantomímy. Na mikulášskych divadelných doskách sa pri tejto príležitosti predstavila pantomimická špička - známy liptovský mím Miroslav Kasprzyk s partiou.

Ilustračný obrázok k článku Umenie ticha si užilo plné námestie: Kasprzyk zložil Mikulášanom krásny kompliment, VIDEO
Foto: Romana Buganová / Zdroj: Dnes24.sk

Cez víkend to na Mikulášskom Námestí osloboditeľov žilo. Stovky ľudí si prišli pozrieť predstavenie piatich generácií špičkových umelcov. Diváci zažili na jednom mieste niekoľko generácií mímov, medzi ktorými nechýbal populárny Miroslav Kasprzyk či Juraj Benčík, ktorý roky účinkoval aj v svetoznámom Cirque du Soleil.

„Hodnotím to veľmi pozitívne, akcia vyšla nad naše očakávania. Som skutočne veľmi prekvapený, opäť sa ukázalo, že liptovskomikulášski diváci sú najlepší,“ vyjadril svoju radosť najznámejší liptovský mím a zároveň člen Federácie európskych mímov Miroslav Kasprzyk.

Umenie ticha bolo nielen oslavou pantomímy na Slovensku, ale aj dôkazom, že slovenská pantomíma žije a napriek finančným problémom bude žiť naďalej. „Do budúcnosti budeme pokračovať v našich mim show, ktoré sa v Liptovskom Mikuláši konajú raz za mesiac, chystáme aj 22. ročník festivalu pantomímy s názvom PAN a pracujeme na výstave, ktorá by mala byť venovaná 55. výročiu slovenskej pantomímy. Zatiaľ je okolo nej veľa otáznikov, všetko sa len pripravuje,“ prezradil Kasprzyk svoje ďalšie plány.

55. výročie pantomímy si v Mikuláši poriadne uctili
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie