Uplynulý rok bol pre šachistov úspešný

Pretekári Liptovskej šachovej školy v Liptovskom Mikuláši môžu byť s nedávno skončeným rokom 2011 spokojní. Na svoje konto si pripísali aj významný medzinárodný úspech.

Michal Paška Šach
Michal Paška Šach

Uplynulý rok bol pre šachistov úspešný

Pretekári Liptovskej šachovej školy v Liptovskom Mikuláši môžu byť s nedávno skončeným rokom 2011 spokojní. Na svoje konto si pripísali aj významný medzinárodný úspech.

Postarala sa oň Veronika Gažíková, ktorá skončila druhá na európskom šampionáte. Rovnako striebornú pozíciu vybojoval tím žien (Motyčáková, Varholáková, Turková) v spoločnej československej extralige žien. Mikulášski šachisti si v posledný deň vlaňajšieho roku zahrali tradičný turnaj rodinných dvojíc. Vyhrali ho Mrázovci.

Prinášame vám aj prehľad najväčších úspechov mikulášskych šachistov v tomto roku. Poskytol nám ho Juraj Ivan z Liptovskej šachovej školy.

**Majstrovstvá Európy v šachu mládeže 2011 ** 10.-21.9.2011 Albena, Bulgaria Veronika Gažíková, 2. miesto v šachu na Majstrovstvách Európy, kategória dievčat do 12 rokov. Viktor Gažík, 5. miesto v šachu na Majstrovstvách Európy, kategória chlapcov do 10 rokov. Karolína Turková, 32. miesto v šachu na Majstrovstvách Európy kategória dievčat do 18 rokov. Juraj Druska,33. miesto v šachu na Majstrovstvách Európy kategória chlapcov do 16 rokov.

**Majstrovstvá sveta v šachu mládeže 2011 ** 17.11.-27.11.2011 Caldas Novas, Brazília Veronika Gažíková, 17. miesto v šachu na Majstrovstvách Európy, kategória dievčat do 12 rokov. Viktor Gažík, 27. miesto v šachu na Majstrovstvách Európy, kategória chlapcov do 10 rokov.

Majstrovstvá Slovenska družstiev v roku 2011

  1. miesto Majstri Slovenska v mladších žiakov ( 4 krát za sebou).
  2. miesto Majstri Slovenska v starších žiakov.
  3. miesto dorastenecká liga (2 krát za sebou).
  4. miesto Československá extraliga žien (Motyčáková, Varholáková, Turková).
  5. miesto Majstri Slovenska družstiev žien (Motyčáková, Varholáková, Turková).

Individuálne majstrovstvá Slovenska v šachu mládeže v roku 2011

  1. Gažíková Veronika, kategória dievčat do 12 rokov.
  2. Druska Juraj, kategória chlapcov do 18 rokov.
  3. Gažík Viktor, kategória chlapcov do 16 rokov (9 ročný).
  4. Mrázová Monika, kategória dievčat do 16 rokov.

Realizované projekty v roku 2011 Detský šachový festival V4 LIPTOV 2011: projekt Višegrádskeho fondu. Pri šachu sme si všetci rovní: uskutočňuje sa vďaka podpore z Fondu Hodina deťom, ktorý zriadila a spravuje Nadácia pre deti Slovenska (MŠ, ZŠ Jamník – deti s poruchami). Šach na školách: projekt začína v školskom roku 2011/2012 (ZŠ Janka Kráľa, ZŠ Márie Rázusovej-Martákovej, ZŠ Demänovská cesta, Gymnázium Liptovský Mikuláš).

ilustračné foto: archív Liptovskej šachovej školy

sach
2
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín