Pavol Tomčík Vodný slalom

V bratislavskom Pálffyho paláci vyhlásil Slovenský zväz kanoistiky na divokej vode svojich najúspešnejších športovcov za rok 2014. Celkové prvenstvá získali "domáci" pretekári Dukátová a Škantárovci, ale v jednotlivých kategóriách sa dostalo aj na Liptákov.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave vyhlásili najlepších kanoistov roka, Liptáci obsadili takmer všetky kategórie

V kategórii kanoista roka sa z triumfu tešili Mikulášania Martikán so Slafkovským. Starší z dvojice, 35-ročný Michal si toto ocenenie vyslúžil za striebro z viedenských majstrovstiev Európy, ale i za víťazstvo v seriáli Svetového pohára a zlato v hliadkach na majstrovstvách sveta v USA. Alexander Slafkovský pre zmenu vyhral spomínaný európsky šampionát a bol taktiež členom našej zlatej hliadky v Deep Creeku.

Kajakárom roka je rodák z Pienin žijúci v Liptovskom Mikuláši Martin Halčin (ME Viedeň 4. miesto). Talentami roka sú ďalší Liptáci Grigar s Mirgorodským, ktorých na piedestál vyniesli napríklad i úspechy na Olympijských hrách mládeže v čínskom Nankingu (Grigar 2., Mirgorodský 3.). Ceny sa ušli aj trénerom a rozhodcom, viac napovie tabuľka nižšie.