Pavol Tomčík Hokej

V dramatickej koncovke víťazstvo Liptákov v predĺžení!

V záverečnom 44. kole prvej hokejovej ligy zdolal priebežne šiesty Liptovský Mikuláš druhé Michalovce 6:5 po predĺžení. V 64. minúte spasil domácich pohotový František Poliaček!

Ilustračný obrázok k článku V dramatickej koncovke víťazstvo Liptákov v predĺžení!

Základná časť prvej hokejovej ligy je po dnešku minulosťou. V záverečnom 44. kole si to po štvrtýkrát v sezóne medzi sebou „rozdali“ Mikulášania s celkom z Michaloviec. I keď hostia viedli v Liptove 3:1 aj 5:3, po strhujúcej koncovke domácich odchádzajú domov na východ so zvesenými hlavami.

Títo súperi sa proti sebe postavia aj v blížiacom sa štvrťfinále play-off. Prvé dve stretnutia sú na programe u súpera v Michalovciach (10. a 11.2.). Séria sa potom následne presunie na Liptov (14.2.). Hrá sa na tri víťazné stretnutia. V prípade, že sa nerozhodne po troch dueloch, nasleduje štvrté stretnutie v Liptovskom Mikuláši (15.2.), prípadne definitívna bodka opäť v Michalovciach (17.2.)

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Michalovce 6:5 po predĺžení (1:2, 2:3, 2:0, 1:0)

Góly: 17. Uhrík, 23. a 52. Kubáň, 26. a 55. Paukovček, 64. Poliaček – 10., 19., 23. a 37. Linet, 27. Šechný
Rozhodcovia: Jura, Pavela, Smerek
Divákov: 258
Zostava MHK 32: Palko – Holiga, Kledrowetz, Bača, Sajko, Mezovský, Galko – Bartík, Paukovček, Uhrík, Kubáň, Piatka, Poliaček, Jonák, Kubovčík, Jančuška

Hlasy po zápase

Dušan Halahija (tréner Liptovského Mikuláša): „Dostali sme asi štyri góly do prázdnej brány, čiže takýmto štýlom proti tomuto súperovi v play-off neuspejeme. Dopadlo to, ako dopadlo. Musím povedať, že sme dali pekné góly, ale uvidíme až v nedeľu v prvom stretnutí v Michalovciach, ako na tom vlastne sme.“

Patrik Kubáň (útočník Liptovského Mikuláša): „Bolo to dramatické stretnutie s množstvom šancí. Spravili sme veľa chýb. Bez ních by to stretnutie vyzeralo inak. V závere sme sa vzopreli, padlo to tam a sme radi.“