Tomáš Batiz Správy

V Hrádku sprístupnili verejné toalety: Zatiaľ v skúšobnom režime

Na prízemí mestského úradu (MsÚ) v Liptovskom Hrádku zriadila radnica verejné toalety. Verejné toalety sú dostupné počas úradných hodín MsÚ.

Ilustračný obrázok k článku V Hrádku sprístupnili verejné toalety: Zatiaľ v skúšobnom režime
Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Do konca toho roka budú v skúšobnom prevádzkovom režime v čase od 6.00 h do 22.00 h. ***„Problematiku prevádzkovania verejných toaliet sme riešili už dlhodobejšie. Registrovali sme oprávnené požiadavky od spoluobčanov i od poslancov mestského zastupiteľstva na ich zriadenie. Mali sme vytypované dva priestory,“ informoval primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

„Rozhodli sa revitalizovať celú spodnú časť MsÚ, kde pribudli verejné toalety pre dámy, pánov a pre imobilných spoluobčanov,“ vysvetlil primátor.

Stavebné práce spustili začiatkom augusta. Celkové náklady, ktoré mesto zaplatilo z rozpočtu, sa vyšplhali na 36.000 eur. „Práce okrem samotných priestorov toaliet zahŕňali komplexnú rekonštrukciu vstupu, chodby, výmenu podlahy v matrike, nové vyhovujúce vnútorné elektrické rozvody, nevyhnutnú výmenu ventilov na rozvodoch kúrenia, teplej vody a inštaláciu úsporných LED svietidiel. V neposlednom rade došlo ku skultúrneniu hlavného vstupného priestoru. Doplnili sme kreslá, stolík či osvetlený pult slúžiaci na pohodlné vypísanie tlačív či žiadostí,“ doplnila Zuzana Strapoňová z MsÚ.

Verejné toalety sú počas úradných hodín MsÚ dostupné z hlavného vchodu úradu od Námestia Františka Wisnera.

Mimo úradných hodín je k dispozícii vchod od parkoviska zo zadnej strany budovy. Toaleta pre imobilných je bez poplatku a kľúčik od nej je možné si vyžiadať na matrike alebo na mestskej polícii, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti toaliet.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie