Iné športy

V Jakubovanoch na bicykel: V L. Mikuláši beh nočnými ulicami

Dve športové podujatia pozývajú počas leta všetkých amatérskych priaznivcov pohybu. Koncom júla sa pobeží v nočným hodinách naprieč Liptovským Mikulášom a začiatkom augusta sa cyklisti vyberú stredne náročnou trasou do okolia obce Jakubovany.

Ilustračný obrázok k článku V Jakubovanoch na bicykel: V L. Mikuláši beh nočnými ulicami
Foto: Slávka Kellová

Čoraz väčšou popularitou rastie Nočný beh mestom, ktorý v sobotu 26. júla bežcov opäť zavedie po dvoch 5-kilometrových úsekoch ulicami mesta. Atraktívnu nočnú atmosféru divákom i bežcom spríjemní hudobná produkcia a sprievodné podujatia.

Štart je predbežne naplánovaný na 21.00 hod. Prvých 150 zaregistro­vaných a zaplatených účastníkov získa štartovný balíček. Viac info sa dozviete TU.

Tour de Filištín

Bohatá účasť na minuloročnom nultom ročníku Tour de Filištín v Jakubovanoch prinútila organizátorov vrhnúť sa do príprav historicky prvého ročníka pretekov. V sobotu 2. augusta s hromadným štartom o 10:30 (Klasik) a 11:30 hod. (Extrem) sú očakávaní všetci milovníci cyklošportu starší ako 13 rokov. „Trať je mierne až stredne náročná. Cieľom pretekára nemá byť vyhrať za každú cenu, ale športovať v kruhu kamarátov a zabaviť sa. Budeme radi, keď pretekárov podporí veľa divákov, o to väčšia bude ich motivácia vydať zo seba maximum,“ uviedol jeden z organizátorov Juraj Grešo.

Tento rok sa pôjde dvomi trasami. Štart aj cieľ 16-kilometrovej trasy KLASIK je pri športovom areáli Jakubovany. Okruh prechádza popri družstve Jakubovany, lyžiarskom vleku Bane, pokračuje na Brište, cez tatranskú magistrálu do Račkovej doliny, pokračuje na letisko Jakubovany a cez Liptovský Ondrej do cieľa. „Na druhej trase EXTRÉM s dĺžkou 29 km sa bude súťažiť, ak sa na ňu do 20. júla prihlási aspoň 20 pretekárov,“ dodal J. Grešo.

Prihlásiť sa je možné online do 30. júla 12:00. Viac info sa dozviete TU.

Foto: ilustračné

Tour de Filistin_videopozvanka 2
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie