Správy

V Jasnej vznikne nové sídlo Horskej záchrannej služby: Kedy sa má začať stavať?

Ministerstvo vnútra SR pripravuje výstavbu nového sídla Horskej záchrannej služby (HZS) v Jasnej v Nízkych Tatrách. Kedy sa začne stavať?

Ilustračný obrázok k článku V Jasnej vznikne nové sídlo Horskej záchrannej služby: Kedy sa má začať stavať?
Zdroj: TASR

So stavebnými prácami sa začne pravdepodobne na jar v roku 2020. Potvrdila to Andrea Uhlárová z HZS.

„S výstavbou Domu HZS Nízke Tatry Jasná začneme po úspešnom vykonaní verejného obstarávania a ďalších procesných úkonov súvisiacich so začatím stavebných prác a v závislosti od poveternostných podmienok. Predpokladáme, že to bude na jar v roku 2020,“ vysvetlila Uhlárová.

Dôsledkom je nevyhovujúci stav prenajatých priestorov. Podľa Uhlárovej je investícia umiestnená práve do regiónu, kde je vysoký potenciál cestovného ruchu. „S rastúcim počtom návštevnosti štatisticky rastie aj počet úrazov v horách či na lyžiarskych svahoch. Aj z tohto dôvodu je investícia na tomto mieste významná,“ uvádza Uhlárová.

Nový dom HZS má uspokojiť rastúci dopyt po väčších priestoroch v rámci modernizácie vozového parku, technických a technologických riešeniach, administratívnych priestoroch. „Zaistí sa tak ešte rýchlejší a spoľahlivejší servis s minimalizáciou nákladov,“ povedala Uhlárová.

V oblastnom stredisku Nízke Tatry má horská služba 25 záchranárov, ich počet sa podľa Uhlárovej nebude po výstavbe domu zvyšovať. Po vybudovaní nového sídla HZS v Jasnej sa plánuje výstavba aj v Bystrej a Žiari.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie