V Mikuláši odštartovali Stoličné dni: Prvé FOTO z námestia

V Liptovskom Mikuláši odštartoval trojdňový program Stoličných dní. Pozrite si prvé fotky z mikulášskeho námestia.

Tomáš Batiz

Centrum mesta si podmanil jarmočný predaj, v rámci ktorého je k dispozícii 150 stánkov. V piatok 15. júna sa oficiálny program začne o 15:30 kultúrnym vystúpením na námestí a pokračuje sprievodom mestom spred mestského úradu o 16:15 h. Po otvorení vystúpi Martin Harich s kapelou, nasleduje rozprávka pre deti a známe slovenské skupiny Ploštín Punk či Korben Dallas.

Sobota 16. júna už patrí prezentácii domáceho umenia. Predstaví sa Detský spevácky zbor Vážky, Jazz Band Základnej umeleckej školy J. L. Bellu a Art collegium Nicolaus orchestra. Sobotňajší program doplní tradičný streetbalový turnaj pre deti a mládež na Námestí mieru.

V uličke remesiel na Námestí osloboditeľov nájdu návštevníci tohtoročného sviatku kultúry a spoločenského vyžitia prezentáciu tvorby remeselníkov Liptova. „Vďaka uličke remesiel ponúkame mladšej generácii možnosť, aby na vlastné oči videla remeselné postupy, ktoré sú v súčasnosti na ústupe či dokonca na vymretie,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Zdroj: Dnes24.sk