Tomáš Batiz Správy

V Mikuláši oslávili deň chôdze prechádzkou po cyklochodníku: FOTO z akcie

V Liptovskom Mikuláši sa aj tento rok uskutočnilo podujatie s názvom Hore Váhom dolu Váhom. Prechádzku si vychutnali starí aj mladí.

Ilustračný obrázok k článku V Mikuláši oslávili deň chôdze prechádzkou po cyklochodníku: FOTO z akcie
4
Galéria

Deň chôdze rozhýbal v piatok v Liptovskom Mikuláši približne 3000 ľudí. Prechádzku po cyklochodníku si v rámci podujatia „Hore Váhom dolu Váhom“ vychutnali staršie i mladšie generácie obyvateľov. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Trasa pochodu vedie medzi mostom do Palúdzky a Okoličným. Dopĺňa ju niekoľko stanovísk, ktoré sa tiahnu popri brehu rieky Váh. „Významom tohto podujatia je rozhýbať ľudí. Aby si uvedomili, že základný pohyb je chôdza,“ priblížil Roman Králik, riaditeľ liptovskomiku­lášskeho Centra voľného času (CVČ), ktoré je organizátorom podujatia.

Na jednotlivých stanoviskách si účastníci mohli nechať zmerať krvný tlak, odmerať hladinu cukru či zapojiť sa do športových disciplín. Pripravené sú ukážky činnosti hasičov, policajtov, Matice slovenskej, Občianskeho združenia Kardioklub či Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva.

I keď sa tento rok do podujatia zapojilo množstvo Liptovskomiku­lášanov, oficiálny rekord účasti je z roku 2006. Publikovali ho aj v Knihe slovenských rekordov v kapitole rok 2006 – najhromadnejší jednodňový turistický pochod. „Už viackrát sme tento rekord prekonali, o oficiálny zápis sme už však nežiadali,“ prezradil Králik.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie