Tomáš Batiz Správy

V Mikuláši pribudla nová cyklonabíjačka: Kde ju najdeme?

Milovníkov dvojkolesových tátošov poteší nová cyklonabíjačka. Dobiť energiu si budete môcť aj v centre mesta.

Ilustračný obrázok k článku V Mikuláši pribudla nová cyklonabíjačka: Kde ju najdeme?
Zdroj: Dnes24.sk

Nabíjačka sa nachádza na Námestí osloboditeľov v blízkosti fontány Metamorfózy a ide o prvú svojho druhu v meste. Nabíjať sa na nej môžu naraz štyri bicykle. Jej súčasťou je aj servisný bod s náradiami pre bežnú potrebu opravy bicyklov. Skonštatovala Viktória Čapčíková, hovorkyňa mesta Liptovsky Mikuláš.

„Vybudovaním nabíjacej stanice smerujeme k podpore cyklistiky a cestovného ruchu na Liptove. Túto oblasť budeme rozširovať aj naďalej, prostredníctvom nových cyklochodníkov, cyklotrás aj mobiliáru, pretože naše mesto je jedno z najrozvinutejších miest v podmienkach cyklodopravy na Slovensku,“ povedal primátor a predseda Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Ján Blcháč.

Stanica v meste pribudla z projektu Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov, ktorý má v pláne vystavať 10 takýchto nabíjačiek v rámci celého Liptova. „Táto stanica vznikla z prvej etapy projektu budovania siete nabíjačiek, v našom meste je zatiaľ táto jedna, budeme však s oblastnou organizáciou cestovného ruchu spolupracovať aj v rámci druhej etapy a veríme, že ešte jedna takáto nabíjačka sa nám ujde. Stanicu budeme spravovať a udržiavať, ja dúfam, že na súčiastky servisného bodu sa nikto neulakomí,“ povedal Gabriel Lengyel z odboru dopravy. Dohliadať na nabíjačku elektrobicyklov v centre mesta bude kamerový systém metskej polície.

Okrem stanice je možné nabiť si bicykel aj cez nabíjacie body, ktoré sa nachádzajú na troch stĺpoch verejného osvetlenia a fungujú už od minulej jari.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie