Tomáš Batiz Správy

V Mikuláši sa zriekli silvestrovského ohňostroja: Ušetrené peniaze pošlú do Prešova

V Liptovskom Mikuláši budú oslavy Nového roka bez mestského ohňostroja. Mesto ušetrené peniaze pošle do Prešova.

Ilustračný obrázok k článku V Mikuláši sa zriekli silvestrovského ohňostroja: Ušetrené peniaze pošlú do Prešova
Zdroj: TASR

Po tragickom výbuchu plynu v jednom z bytových domov v Prešove sa začali mobilizovať k pomoci Prešovčanom aj ľudia z Liptovského Mikuláša. V deň tragédie 6. decembra informovalo vedenie radnice o podpore mesta Prešov vo výške 10 tisíc eur, po smutnom víkende sa v pondelok zmobilizovali mikulášski hokejisti, ktorí sa rozhodli výťažok z dražby svojich vianočných dresov poslať rovnako na účet mesta Prešov určený pre obete tragédie.

Na ohlasy obyvateľov z Liptovského Mikuláša, ktoré vedenie mesta zaregistrovalo na sociálnych sieťach, že sa Mikulášania radi zrieknu silvestrovského ohňostroja v prospech Prešovčanov, reagoval primátor Ján Blcháč.

„Je to krásna myšlienka a my sme ju vypočuli. Peniaze, ktoré boli určené na silvestrovský ohňostroj, presunieme radšej na účet mesta Prešov pre ľudí zasiahnutých výbuchom plynu na Mukačevskej ulici," uviedol mikulášsky primátor.

Šéf radnice už zrušil aj objednávku na silvestrovský ohňostroj. "V takýchto neľahkých životných situáciách si musíme pomáhať, ako sa dá. Veď by nám taký ohňostroj ani radosť nepriniesol, keby sme sa naň pozerali s myšlienkou, že vo chvíli, keď si užívame jeho farby a potom pôjdeme do našich teplých domovov, ľudia z Mukačevskej v Prešove nemajú ani len základné osobné veci,“ konštatoval primátor Ján Blcháč.

Mesto Liptovský Mikuláš by tak k sume 10 tisíc eur, ktoré budú na rokovaní zastupiteľstva 12. decembra schvaľovať poslanci, pripíše na účet zriadený mestom Prešov ďalších 1 500 eur, ktoré boli určené na silvestrovský ohňostroj.

„O silvestrovský program sa obyvatelia a návštevníci okresného mesta nemusia obávať. Na Námestí osloboditeľov v posledný deň roka vystúpi od 22:30 h kapela Idea a o hudobnú produkciu sa postará dídžej Peter Rak,“ uviedla Viktória Čapčíková, hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Pozrite si fotagériu, na ktorej nájdete fotky bytovky po výbuchu v Prešove.

V OBRAZOCH: Desivé zábery zvnútra zhorenej bytovky v Prešove
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie