Tomáš Batiz Vodný slalom

V Mikuláši spustili kanál na vodnom areáli: Slafkovský už trénoval

Slovenskí vodní slalomári sa dočkali a od stredy už môžu opäť "zarezávať" na divokej vode. Po zmiernení protiepidemiologických opatrení opäť otvorili kanály v bratislavskom Čunove aj Liptovskom Mikuláši.

Ilustračný obrázok k článku V Mikuláši spustili kanál na vodnom areáli: Slafkovský už trénoval
Zdroj: TASR

Spustenie tratí nie je technicky náročné a pre slalomárov boli dostupné takmer okamžite. V súlade s podmienkami otvorenia športovísk však musia v prvom rade dbať o bezpečnosť. Sekcia divokých vôd Slovenskej kanoistiky už v utorok prijala prvotné opatrenia, ktoré budú postupne vylaďovať. Tréningové priestory rozdelia na štyri časti a športovci musia dodržať 50-metrový odstup. „V prvom rade musíme nastaviť jasné pravidlá, aby sa športovci nestretávali. Nastavili sme ich tak, že na trati môžu byť maximálne štyria ľudia, každý na jednom úseku, budú na nich dohliadať osobní tréneri,“ priblížil pre TASR športový riaditeľ sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky Lukáš Giertl.

Hoci sú podmienky provizórne a k dispozícii zatiaľ nie sú šatne, Alexander Slafkovský neotáľal a už v stredu ráno absolvoval tréningovú jednotku. „Sme veľmi radi, že môžeme opäť chodiť na vodu a ďakujeme všetkým zainteresovaným, že nám poskytli takúto možnosť. Prezliekať sa pri aute je už naozaj iba maličkosť.“

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: TASR

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie