Správy

V Ružomberku rastie počet hospitalizovaných pacientov: Päť je na umelej pľúcnej ventilácii

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku má k dispozícii 107 lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19.

Ilustračný obrázok k článku V Ružomberku rastie počet hospitalizovaných pacientov: Päť je na umelej pľúcnej ventilácii
Zdroj: TASR/Miroslava Mlynárová

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Ružomberku reprofilizovala 69 lôžok na viacerých oddeleniach a klinikách. Podľa hovorkyne nemocnice Petry Diškovej pristúpili k reprofilizácii vzhľadom na vývoj situácie a nárast počtu nakazených pacientov novým koronavírusom v regiónoch Orava a Liptov.

107 lôžok

Pre pacientov s ochorením COVID-19 má vojenská nemocnica k dispozícii aj 28 lôžok na klinike infektológie. „Ďalších desať lôžok pre pacientov, ktorých zdravotný stav si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, je pripravených na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny (KAIM). Pre pacientov podozrivých z nákazy COVID-19 a pacientov s pozitívnym výsledkom je ďalej vyčlenená jedna operačná sála v chirurgickom pavilóne,“ povedala hovorkyňa nemocnice.

Celkovo má ÚVN k dispozícii 107 lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19.

Umelá pľúcna ventilácia

„K dnešnému dňu evidujeme hospitalizovaných 25 pacientov na Klinike infektológie a päť pacientov na KAIM (pacienti pripojení na umelú pľúcnu ventiláciu). Z nich je deväť z regiónu Liptov a 21 z regiónu Orava,“ uviedla Dišková.

Doplnila, že nemocnica obmedzila aj plánované operačné výkony v závislosti od vyťaženia KAIM. „Dotknutých pacientov budú o zrušení ich operačného výkonu včas informovať jednotlivé pracoviská. Špecializovaná ambulantná starostlivosť však obmedzená nie je, pacienti tak môžu aj naďalej absolvovať dohodnuté prehliadky u lekárov špecialistov,“ dodala hovorkyňa ÚVN.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie