Michal Paška Hokej

V Topoľčanoch tesná výhra hráčov HK 32

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš v dnešnom zápase dvanásteho kola prvej hokejovej ligy zvíťazili tesne na ľade Topoľčian.

Liptákom sa podarilo splniť predzápasový cieľ a domov do Liptovského Mikuláša vezú dôležité víťazstvo. Úvodná tretina v Topoľčanoch gól nepriniesla, no prostredná hneď dva. Našťastie Mikulášanov, padli so siete Topoľčian.

Skóre otvoril po polhodine hry po Kadurovej prihrávke Paukovček. O chvíľu ho napodobnil v posledných stretnutiach mimoriadne strelecky disponovaný Kuric – 0:2. Domáci sa so stavom nechceli zmieriť a v 56. Minúte znížili na 1:2. Viac im už do konca zápasu hráči Liptovského Mikuláša nedovolili a tak sa mohli tešiť z výhry.

Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: „V dnešnom stretnutí sme v bránke skúsili zmenu, Palka nahradil Bruncko, ktorý nás najmä v prvej tretine podržal pri troch dobrých šanciach Topoľčian. Druhá tretina sa niesla v našom znamení, dokázali sme sa presadiť aj strelecky. V záverečnej časti hry sme inkasovali po vlastnej chybe, súpera sa dostal na koňa. Víťazstvo je dielom celého kolektívu, teší nás zisk troch bodov.“

HC Topoľčany – HK 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:0, 0:2, 1:0) Góly: 56. Klačanský (Havlíček, Káčer) – 31. Paukovček (Kadura), 34. Kuric (Kadura, Kledrowetz). Rozhodovali: Bachúrik, Sčensný, Kováč. **Vylúčení: **7:5 (hráč Topoľčian 10.minút). **Divákov: 610. **Topoľčany: Beliansky – Joanidis, Hrudík, Múčka, Drahovský, Trávniček, Kopecký, Malinka, Tartaľ – Uhrík, Mihalík, Košecký, Havlíček, Káčer, Klačanský, Goga, Lauko, Bystričan, Varga, Megyesy. **Liptovský Mikuláš: **Bruncko – Devečka, M. Klepáč, Beňa, Hyben, Kledrowetz, Holiga, Nitriansky, Ďurný – Valášek, Piatka, Penák, Pajong, Pleva, Bartík, Kadura, Paukovček, Kuric, Mravec, Staroň.

Vyjadrenie trénera sme doplnili o 21:10 hod.