Slávka Kellová Futbal

V úvode prípravy prehra v Žiline

Futbalisti MŠK Žilina vyhrali v úvodnom prípravnom zápase pred novou sezónou nad Tatranom Liptovský Mikuláš 4:2.

V úvodnom prípravnom stretnutí Mikulášania pred novou sezónou podľahli tímu MŠK Žilina. Od začiatku zápasu mala MŠK Žilina miernu prevahu, keď sa do zakončenia dostávali najmä Lietava a Fótyik. Skóre otvoril v 23. minúte Lietava, ktorý na dvakrát prekonal Šavola 1:0. Ďalší gól prišiel o 5 minút neskôr, keď prudkou prízemnou strelou zvýšil Guldan 2:0.

V druhom polčase korunoval svoj dobrý výkon nádhernou individuálnou akciou a presnou krížnou strelou Fótyik 3:0. Mikuláš znížil z pokutového kopu Tomkom 3:1, no vzápätí Škvarka poslal do brejku Gergela a ten dal štvrtý gól MŠK Žilina 4:1. V 82. minúte MFK Tatran skorigoval po peknej akcii Šlosára a Tomka na 4:2.

Góly: 23.Lietava, 27.Guldan, 55.Fótyik, 77.Gergel – 65.Tomko z p.k, 82.Šlosár 200 divákov

MŠK Žilina: Krnáč (45. Le Giang) – Gergel, Šimko (45. Chupač), Prince, Ondráš (65. Ceesay A.) – Žilák, Guldan, Škvarka, Zlatkovič – Lietava, Fótyik

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol, Kmeť (60. Pekár), Šupej, Kapláň, Moravčík (55. Pastva), Bezák, Líšivka (66. Rezer), Paděra, Šlosár, Kočan, Tomko,