Futbal

Vedenie SsFZ o štarte jarnej časti sezóny: Treba počítať aj s najkrajnejším riešením

Koronavírus poslal šport do izolácie. Výnimkou nie je ani futbal. Štart jarnej časti sezóny v súťažiach Stredoslovenského futbalového zväzu je preto otázny.

Ilustračný obrázok k článku Vedenie SsFZ o štarte jarnej časti sezóny: Treba počítať aj s najkrajnejším riešením
Zdroj: Dnes24.sk

Riadiace športové orgány na celom svete rušia podujatia, súťaže aj ligy. Výnimkou nie ani Slovensko. Najvyššia futbalová súťaž sa prerušila. Rozbehnúť by sa mala v prvý aprílový víkend, no všetko nasvedčuje tomu, že aj tento termín sa odloží.

Stopku dostáva aj regionálny a okresný futbal. Súťaže Stredoslovenského futbalového zväzu (SsFZ) mali odštartovať posledný marcový víkend. Mimoriadna situácia v súvislosti s koronavírusom odsunula aj prvé zápasy jarnej časti. Vedenie SsFZ naznačuje, že v ohrození je aj celá druhá polovica sezóny.

„Prijaté opatrenia príslušných orgánov a s najväčšou pravdepodobnosťou aj tie budúce, neumožňujú štandardný spoločenský a športový život. Preto odkladáme začiatok jarnej časti všetkých súťaží roč. 2019/20 riadených SsFZ na neurčito,“ uvádza Stredoslovenský futbalový zväz na svojej oficiálnej webovej stránke.

SsFZ bude situáciu na Slovensku podrobne sledovať. Fanúšikov futbalu už teraz pripravuje aj na ten najhorší scenár. „Je potrebné počítať aj s najkrajnejším riešením, t. j. so zrušením jarnej časti všetkých futbalových súťaží,“ dodalo vedenie SsFZ.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie